PGE Skra Bełchatów wygrywa Bielsku-Białej i melduje się w półfinale

mw
Dariusz Śmigielski
PGE Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała i przypieczętowała sobie awans do półfinału Plus Ligi.

PGE Skra Bełchatów pokonała walczących o utrzymanie siatkarzy BBTS Bielsko-Biała 3:1. Gospodarze wysoko zawiesili jednak poprzeczkę walczącej o zupełnie inne cele drużynie z Bełchatowa. Pierwszy set padł łupem gospodarzy, a w dwóch kolejnych bełchatowianie musieli się solidnie napracować by odnieść zwycięstwo. Bielszczanie grali bez kompleksów, jak drużyna nie mająca nic do stracenia.

Dopiero w czwartym secie dominacja bełchatowian była już wyraźna. PGE Skra Bełchatów wygrała 3:1 i na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej przypieczętowała swój awans do półfinału Plus Ligi. Drugiego miejsca w tabeli, które gwarantuje grę o medale już jej nikt nie odbierze.

Za tydzień PGE Skra Bełchatów zagra u siebie z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mecz na szczycie Plus Ligi będzie miał jednak jedynie kurtuazyjny charakter, bo lokaty obu drużyn już się nie zmienią.

BBTS Bielsko-Biała - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25)