Pół tysiąca biegaczy na starcie Biegu Bronka Malinowskiego

Artykuł sponsorowany
Na starcie biegu na 1500 metrów stanęło 600 biegaczy. Starterem był prezydent Tomaszowa Marcin Witko, który sam biegł na 10 km
Wczoraj w Tomaszowie po raz 34. odbył się Bieg im. Bronisława Malinowskiego. Biegacze rywalizowali na trzech dystansach: 1,5, 3 oraz 10 km

Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego odbył się wczoraj na stadionie OSiR przy ul. Nowowiejskiej już po raz 34. To jeden z biegów, który swoim patronatem objął Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem biegaczy, których łącznie na mecie stanęło ok. 1400.

Tradycyjnie już w skład imprezy wchodzą trzy biegi dla amatorów biegania na każdym stopniu zaawansowania. Pierwszy z biegów prowadził alejami parku miejskiego w Tomaszowie i miał długość 1500 metrów. Na starcie stanęło ok. 600 osób. Tutaj nie liczył się wiek, ani czas, dzięki czemu swoich sił mogły próbować całe rodziny, nawet z kilkuletnimi dziećmi.

Sygnał do startu dał prezydent Tomaszowa Marcin Witko, który podkreślał znaczenie zdrowego stylu życia, a na dowód tego sam poza klasyfikacją spróbował swoich sił w biegu na 10 km. Dla każdego kto dotarł do mety czekał dyplom oraz szansa na wylosowanie atrakcyjnych nagród m.in. rowerów.

Drugi z biegów, przeznaczony dla młodzieży w wieku do 19 lat, miał długość 3 km. Tutaj potrzebna była już dobra kondycja, a walczyć warto było do samego końca. Swoją kondycję w tym biegu sprawdziło ok. 300 zawodników.

Zasadniczy bieg na odcinku 10 km ulicami Tomaszowa przyciągnął prawie pół tysiąca zawodników z całej Polski. Oczywiście najliczniej reprezentowany był Tomaszów, ale nie zabrakło też zawodników z odległych krańców Polski. Linię mety przekroczyło 482 zawodników.

Najlepszy w biegu na 10 km okazał się po raz czwarty z kolei Łukasz Grajcar z Konopisk z czasem 32 minuty 58 sekund. Drugie miejsce zajął Błażej Skowroński z Koluszek, a trzecie Andrzej Wojtczak z Żyrardowa. Wśród tomaszowian najwyżej, na szóstym miejscu znalazł się Krystian Urbaszek.

Wśród kobiet, których w biegu startowało dokładnie 110 najlepsza była Katarzyna Matysiak z Opoczna, która w całym biegu zajęła 62. miejsce. Druga była Anna Ketner z Łodzi, a trzecia Aneta Kaźmierczak również z Łodzi.

W biegu wziął udział również Grzegorz Sygut z Opoczna, który w tomaszowskim Biegu Malinowskiego startuje co roku od początku istnienia tej imprezy. Na najlepszych zawodników biegu w poszczególnych kategoriach czekały atrakcyjne nagrody.