Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Preferencyjne pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców z Łódzkiego dotkniętych pandemią. To dzięki umowie ŁARR z BGK

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
O pożyczki na preferencyjnych warunkach mogą się starać przedsiębiorcy z Łódzkiego, którzy stracili płynność finansową w związku z pandemią. Do rozdysponowania – dzięki umowie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - jest ponad 42 mln złotych. Nabór rozpoczyna się w najbliższą środę 16 lutego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, z pieniędzy pozyskanych z BGK – 40 mln zł oraz wkładu własnego ŁARR, jednostki nadzorowanej przez samorząd województwa łódzkiego - 2,1 mln zł będą udzielane pożyczki płynnościowe dla mikro, małych i średnich firm, mających siedzibę w województwie łódzkim, które odczuły w swoich finansach skutki pandemii. Będą one mogły wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, w tym odbudowę działalności. - Od początku tej strasznej zarazy szukamy możliwości pomocy przedsiębiorcom i wspieramy ich w trudnych czasach – _mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. _– Biznes to wzrost gospodarczy, ale przede wszystkim miejsca pracy, dlatego tak bardzo zależy nam na płynności finansowej firm.

- Dzięki wsparciu Pana Marszałka Grzegorza Schreibera, to już druga pożyczka płynnościowa w przeciągu ostatnich dwóch lat, jaką Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oferuje przedsiębiorcom, których firmy ucierpiały przez panującą pandemię – przyznaje Maciej Weśniuk, wiceprezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Podczas pierwszej edycji w 2020 r., udzieliliśmy prawie 59 mln zł niskooprocentowanych pożyczek dla prawie 100 podmiotów gospodarczych. Po licznych telefonach i pytaniach mailowych o pożyczkę dla firm dotkniętych Covid-19, widzimy, jak bardzo nadal jest potrzebne takie wsparcie.

Pożyczkę płynnościową będzie można wykorzystać m.in. na wynagrodzenia pracowników, zobowiązania przedsiębiorcy, bieżące raty kredytów i pożyczek, spłatę zaległości w ZUS i urzędzie skarbowym.

Warunki:

  • - sytuacja związana z Covid-19 spowodowała problemy płynnościowe w przedsiębiorstwie,
  • - udzielenie pożyczki powinno umożliwić utrzymanie bieżącej płynności finansowej związanej z prowadzoną działalnością.
  • Maksymalna kwota pożyczki to 15 mln zł, ale nie może być wyższa niż dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę oraz nie powinna przekroczyć 25 procent obrotu przedsiębiorcy za rok 2019.
  • Pożyczkę będzie można spłacać nawet przez 6 lat przy zerowym oprocentowaniu.
  • Szczegóły dotyczące ubiegania się o pożyczkę dostępne będą na stronie internetowej larr.pl.
LINK TUTAJ.
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto