Puchar Polski. Widzew pokonał Termy Ner Poddębice (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Ner - Widzew 1:2
Ner - Widzew 1:2 Krzysztof Kaniecki
Widzew Łódź w czwartej rundzie Pucharu Polski województwa łódzkiego pokonał na boisku w Byczynie Termy Ner Poddębice, które są wiceliderem IV ligi 2:1 (2:0).

Mecz toczył się w przyjaznej atmosferze, bo Widzew ma w Poddębicach wielu kibiców, na czele z burmistrzem Piotrem Sęczkowskim. Podkreśleniem familijnej atmosfery niech będzie fakt, że w przerwie meczu kibice uraczeni zostali przepyszną darmową grochówką przygotowaną przez urocze panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chropy„Stokrotka” z miejscowości Chropy koło Poddębic.

W drużynie z Poddębic występują byli widzewiacy. To Kamil Bartos, Joachim Pabjańczyk, Mikołaj Zwoliński, Mateusz Stępień oraz Grzegorz Brochocki.Ten ostatni to wychowanek łódzkiego klubu. Do Poddębic został jedynie wypożyczony.

Już pierwsza akcja wczorajszego meczu zakończyła się gole. Aleksander Kwiek wypatrzyła, wychodzącego na czystą pozycję Daniela Gołebiewskiego i podał mu dokładnie piłkę. Ten zaś, strzałem po ziemi, umieścił ją w siatce. W 24 minucie padł drugi gol dla gości. Karola Domżała, sprytnym lobem pokonał Dawid Kamiński.

W drugiej połowie padła tylko jednak bramka. Strzelił ją Ner, ale już w doliczonym czasie gry.

TERMY NER PODDĘBICE - WIDZEW ŁÓDŹ 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 - Daniel Gołębiewski (1), 0:2 - Dawid Kamiński (24), 1:2 - Łukasz Dynel (90+2)

Ner: Karol Domżal - Mariusz Zasada, Oskar Ossowski, Kamil Bartos, Dawid Przezak - Marcin Zimoń, Joachim Pabjańczyk (46, Igor Kania, 66, Krzysztof Woźniak), Jakub Owczarek (88, Krystian Smolarek), Mateusz Stępień - Mikołaj Zwoliński, Konrad Niedzielski (74, Łukasz Dynel). Trener: Michał Bistuła. Kierownik drużyny: Kamil Nowacki.

Widzew: Maciej Humerski - Kamil Tlaga, Damian Kostkowski, Maciej Kazimierowicz (19, Sebastian Olczak), Bartłomiej Rakowski (56, Bartłomiej Gromek)- Dawid Kamiński, Kacper Falon (56, Daniel Mąka), Mateusz Ostaszewski, Bartłomiej Niedziela - Aleksander Kwiek (66, Daniek Świderski), Daniel Gołębiewski.

Trener: Franciszek Smuda.
Kierownik drużyny: Macin Pipczyński.
Żółte kartki: Bartłomiej Rakowski, Sebastian Olczak, Damian Kostkowski - Widzew.

Sędziował: Mateusz Anielak (Łódź).
Widzów: około 1.000.