STYCZEŃ
Łowicz (04.01.2009 r.) – IX Łowickie Kolędowanie w Bazylice Katedralnej (ŁOK, 0-46 837 40 01);
Łódź (17.01.2009 r.) – Moto Weteran Bazar, X Wystawa Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych (0 602 328 837);
Piotrków Trybunalski (25.01.2009 r.) – VI Festiwal Kolęd (MOK, 0-44 732 52 37);
Piotrków Trybunalski (17.01.2009 r.) – XV Rajd Pieszy PUCHOWY ŚNIEGU TREN (PTTK, 0-44 732 36 63, 649 52 96).
LUTY
Łęczyca (19.02.) – IX Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej (DK, 0-24 721 03 49);
Łęczyca (21.02.) – VII Rajd NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ – MY I WOJSKO KUTNO 2009 (PTTK Oddział Ziemi Łęczyckiej, 0-24 721 89 65);
Łowicz (01-28.02.) – X OCH! FILM FESTIWAL (ŁOK, 0-46 837 40 01);
Łódź (26.02.-22.03.) – XV Ogólnopolski Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (Teatr Powszechny, 0-42 633 25 39);
Łódź (27.02.-01.03.) – XV Międzynarodowe Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR (UM, 0-42 638 44 76);
Piotrków Trybunalski (28.02.2008 r.) – XXXVII Rajd Pieszy GORĄCEGO CZAJU ŁYK (PTTK, 0-44 732 36 63, 649 52 96);
Tomaszów Mazowiecki (07.02.2009 r.) – inscenizacja z I wojny światowej: życie w nadpilickich okopach (Skansen Rzeki Pilicy, 0-44 723 00 03).
MARZEC
Łask (21.03.) – Rajd Rowerowy Przywitanie Wiosny - Marzanna (PTTK, 0-43 675 37 76);
Łęczyca (21.03.) – VIII Rajd Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej (PTTK Oddział Ziemi Łęczyckiej, 0-24 721 89 65);
Łódź (26.02.-22.03.) – XV Ogólnopolski Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (Teatr Powszechny, 0-42 633 25 39);
Łódź (27.02.-01.03.) – XV Międzynarodowe Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR (UM, 0-42 638 44 76);
Łódź (13-15.03.) – 34. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA (SKT Płazik, 0 609 385 908, 0 502 633 525).
KWIECIEŃ
Grabów (14.04.) – Dzień Palanta (UG, 0-63 273 41 21);
Łask (.04.) – Wiosenne Łaskie Marsze na Orientację (PTTK, 0-43 675 37 76);
Łęczyca (25.04.) – V Rajd z Jajem (PTTK Odział Ziemi Łęczyckiej, 0-24 721 89 65);
Łęczyca (26.04.) – II Sejmik Staropolski (Muzeum w Łęczycy, 0-24 721 89 97);
Łódź (19.04.2009 r.) – Mazovia MTB Marathon (Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak, ul. Dolna 14/5, 05-092 Łomianki, 0 609 666 911);
Łódź (21-25.04.) – MEDIATRAVEL - VI Międzynarodowy Festiwal Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych (ŁDK, 0-42 633 98 00, 636 90 36);
Łódź (22-24.04.) – Dni Gór (ŁDK, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, 0-42 633 98 00 w. 244, 247);
Łódź (.04.) – VII Regaty Ulicy Piotrkowskiej i Ogólnopolskie Regaty Ulicy Piotrkowskiej (Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, 0-42 636 40 36, 637 07 15);
Łódź (od 23.04.) – IX Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki (Biuro Festiwalu, 0-42 665 54 59, www.festiwal.lodz.pl);
Piotrków Trybunalski (02.04.) – Tradycje Piotrkowskie – Kiermasz Wielkanocny (MOK, 0-44 733 91 30);
Tomaszów Mazowiecki/Spała (.04.) – Rajd Rowerowy Tomaszów Maz.- Spała (Starostwo Powiatowe, 0-44 724 27 50);
Tomaszów Mazowiecki (03.04.) – Kiermasz Palm i Pisanek Wielkanocnych (Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim, 0-44 724 48 48).
MAJ
Aleksandrów Łódzki (.05.) – Dni Aleksandrowa (UG, 0-42 712 10 95, 276 40 10);
Bełchatów (23.05.) – XIX Regionalny Rajd Babski o Puchar Prezydenta Bełchatowa (Klub Motorowy Energetyk, 0-44 735 10 16);
Borki/Tomaszów Mazowiecki (29-31.05.) – XXIII MIĘDZYNARODOWY ZLOT CAMPINGU I CARAVANINGU BORKI 2009 (Łódzki Klub Campingu i Caravaningu, 0 606 923 063);
Bronisławów (.05.) – OTWARCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2009 (Łódzki Klub Regatowy Latający Holender, 0 605 737 787);
Brzeziny (.05.) – Dni Brzezin (Starostwo Powiatowe, 0-46 875 26 63, 874 11 11);
Czerniewice (.05.) – VIII Powiatowy Konkurs Kulinarny Potraw Regionalnych (GBP, 0-44 710 45 00);
Inowłódz/Fryszerka (22-24.05.) – XXI Rajd Motocykli Zabytkowych HUBAL (Automobilklub Łódzki, 0-42 689 96 08);
Koluszki (01-03.05.) – Długi Weekend w Koluszkach (MOK, 0-44 714 58 80);
Łask (.05.) – V Zlot WEHIKUŁ ŁASK (Wehikuł 4x4, 0 502 724 559, 0 691 056 066, www.wehikul4x4.prv.pl);
Łask (.05.) – IX Łaski Piknik Modelarski (DK, 0-43 675 54 84);
Łódź (08-09.05.) – Moto Weteran Bazar (MWB, 0-42 205 44 33, 0 602 328 837);
Łódź (15-17.05.) – Święto Łodzi (UM, 0-42 638 44 76);
Łódź (15-16.05.) – Festiwal Piosenki Żeglarskiej KUBRYK (ŁDK, 0-42 633 98 00 w. 223, 218, AKŻ, 0-42 672 49 98, www.akzazs.silesianet.pl);
Piątek (16.05.) – XXX Zlot do Środka Polski (PTTK Ziemi Łęczyckiej, 0-24 721 89 65);
Piotrków Trybunalski (01-03.05.) – Majówka Piotrkowska (MOK, 0-44 732 52 37);
Rawa Mazowiecka (29.05.) – XIX Noc Bluesowa (MDK, 0-46 815 47 13 www.nocbluesowa.pl);
Rawa Mazowiecka (29-31.05.) – Dni Rawy Mazowieckiej (UM, 0-46 814 47 11);
Sieradz (.05.) – Dni Sieradza, Święto Patronki Miasta, III Jarmark Urszulański (MDK, 0-43 827 10 06);
Skierniewice (01-02.05.) – Rock May Festival (MCK, 0-46 833 24 12, 833 33 36, http://www.mckskierniewice.pl/rmf/);
Smardzewice (.05.) – Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego (MDK, OZŻ, Port Jachtowy Maruś, 0-44 710 86 82, 0 605 968 129);
Smardzewice (.05.) – XIV Wojewódzki Rajd Pieszy Szlakami Rezerwatów (Szkolne Koło PTSM, Katarzyna Grzyb, 0-44 710 86 14);
Spała (10.05.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj–październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Szadek (29-31.05.) – Dni Szadku (MGOK, 0-43 821 51 20);
Tomaszów Mazowiecki (.05.) – Majówka Historyczna w Skansenie (Skansen Rzeki Pilicy, 0-44 723 00 03);
Tomaszów Mazowiecki (31.05.) – VIII Rajd Turystyczno-Nawigacyjny (Automobilklub Tomaszowski, 0 509 369 589);
Uniejów (15-17.05.) – Dni Uniejowa (UM, 0-63 288 81 92);
Zduńska Wola (16-17.05.) – Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej (PMDK, 0-43 832 22 01);
Zgierz (.05.) – Jarmark Zgierski (UM, 0-42 716 98 43);
Zgierz (29.05.-06.06.) – Święto Zgierza (UM, 0-42 716 98 43);
Żychlin (.05.) – Święto Żychlina (UGiM, 0-24 285 10 06).
CZERWIEC
Barkowice Mokre (06.06.) – otwarcie sezonu Łódzkiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Regaty o Puchar Prezesa ŁOZŻ (ŁOZŻ, Port Na Cyplu, 0 693 437 978, 0 783 298 746);
Bełchatów (19-21.06.) – Dni Bełchatowa (UM, 0-44 733 51 37);
Bełchatów (.06.) – Noc Świętojańska (Muzeum Regionalne, 0-44 633 11 33);
Besiekiery (.06.) – Noc Świętojańska na Zamku w Besiekierach (PTTK, 0-24 721 89 65);
Biała Rawska (19-21.06.) – Dni Białej Rawskiej - FESTYN BIALSKI (UMG, 0-46 815 94 28);
Brzustów/Smardzewice (05.06.) – V Rajd NENUFARY (Szkolne Koło PTSM, Katarzyna Grzyb, 0-44 710 86 14);
Głowno (27-28.06.) – Dni Głowna (UM w Głownie, 0-42 719 11 51);
Kamieńsk (04-07.06.) – XI Dni Kamieńska (UM, 0-44 681 75 91, 681 71 23);
Kiernozia (23.06.) – Noc Świętojańska (GOK, 0-24 277 90 08);
Konstantynów Łódzki (06-07.06.) – Dni Konstantynowa (MOK, 0-42 211 17 63);
Krośniewice (20-21.06.) – Dni Krośniewic (GCK, 0-24 252 32 43);
Łask (13-14.06.) – IX Łaski Piknik Modelarski (DK, 0-43 675 54 84);
Łask (13.06.) – XIII Jarmark Łaski (UM, 0-43 675 34 01);
Łask (14.06.) – XII Strzelanie Mieszczańskie o Złoty Korab Łaski (Łaskie Bractwo Strzelców Kulkowych, 0-43 675 24 80);
Łęczyca (06-07.06.) – II Jarmark Benedykta Polaka na Zamku Królewskim w Łęczycy (Muzeum w Łęczycy, 0-24 721 89 97);
Łęczyca (21.06.) – XV Pokaz Mody Na Zamku w Łęczycy (Muzeum w Łęczycy, 0-24 721 89 97);
Łowicz (20-21.06.) – Dni Łowicza (UM, 0-46 830 91 52);
Łowicz (27-28.06.) – VIII Ogólnopolskie Spotkania Folklorystyczne O ŁOWICKI PASIAK (ŁOK, 0-46 837 40 01);
Łowicz (28.06.) – Jarmark Łowicki (UM, 0-46 830 91 52);
Łódź (06.06.) – V Noc Podróżnika TRAWERS 2009 (Klub Podróżników i Odkrywców, Łódzki Sklep Turystyczny TRAWERS, 0-42 633 36 78, 0 601 061 063);
Łódź (26-28.06.) – Motomania 2009 - Salon Motoryzacyjny(MTŁ, 0-42 636 29 83);
Pajęczno (06-07.06.) – IX Zjazd Miłośników Koni (MGOK, 0-34 311 25 87);
Piątek (07.06.) – VI Dzień Nowalijki w Piątku (UG, 0-24 722 11 58, 722 19 19);
Piotrków Trybunalski (06-07.06.) – Dni Piotrkowa Trybunalskiego, Jarmark Trybunalski (MOK, 0-44 732 52 37);
Radomsko (19-21.06.) – Dni Radomska (UM, 0-44 685 45 00);
Sieradz (29.05.-07.06.) – Dni Sieradza, Święto Patronki Miasta, III Jarmark Urszulański (MDK, 0-43 827 10 06);
Smardzewice (20.06.) – Regaty o Puchar Prezesa PTOZŻ (PTOZŻ, Port Jachtowy Maruś, 0 605 968 120; 0-44 710 86 82);
Spała (14.06.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj–październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Tomaszów Mazowiecki (27-28.06.) – Dni Tomaszowa, Festiwal A MOŻE BYŚMY TAK … DO TOMASZOWA (UM, 0-44 724 23 11);
Tomaszów Mazowiecki (23.06.) – Sobótki (UG, 0-44 724 55 73);
Uniejów (23.06.) – Noc Świętojańska WIANKI (MGOK, 0-63 288 81 64);
Warta (20-21.06.) – Dni Warty (WCK, 0-43 829 47 43);
Wieluń (13-14.06.) – Dni Wielunia (UM, WDK, 0-43 843 86 40);
Zduńska Wola (19-21.06.) – Dni Zduńskiej Woli (Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, 0-43 823 48 43, 824 98 80);
Zgierz (29.05.-06.06.) – Święto Zgierza (UM, 0-42 716 98 43);
Złoczew (13-14.06.) – Dni Złoczewa (UM, 0-43 820 24 62, 820 24 60);
Żelechlinek (14.06.) – II Powiatowe Niodobranie (UG, GDK, 0-44 712 27 12).
LIPIEC
Barkowice Mokre (04.07.) – Regaty o Puchar Burmistrza Sulejowa i Starosty Piotrkowa Trybunalskiego (Port U Bosmana, 0 601 268 367);
Białaczów (.07) – Dni Białaczowa (UG, 0-44 758 14 14);
Borki (25-26.07) – REGATY O PUCHAR LATA (OSW Borki, Klub Żeglarski Horyzont, 0 603 350 515);
Bronisławów (11-12.07.) – II Regaty Branży Turystycznej, Regaty o Puchar Prezesa PIT (ŁKR Latający Holender, 0 605 737 787, 0 605 994 787);
Dmosin/Głowno (.07.) – Spływ na Byle Czym MROGA TROPHY (UM w Głownie, 0-42 719 11 51);
Działoszyn (17-19.07.) – XVII Dni Działoszyna (UMiG, 0-43 841 31 77);
Inowłódz (17-19.07.) – XIII FESTIWAL W KRAJOBRAZIE (Stowarzyszenie Festiwal w Krajobrazie, GOK, 0-44 710 18 54);
Inowłódz (25-26.07.) – Dni Inowłodza (UG, 0-44 710 18 54);
Konarzewo k. Piątku (03-05.07.) – VI Plener z Wikliną (UG, 0-24 722 11 28);
Lubochnia (18.07.) – III POWIATOWY KONKURS UBIJANIA MASŁA (GOK, 0-44 710 33 08);
Łęczyca (11-12.07.) – V Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK (PTTK, 0-24 721 89 65);
Łęczyca (.07.) – Festiwal Zwiastunów Filmowych KINO NA ZAMKU (Muzeum w Łęczycy, 0-24 721 89 97, http://zamek.leczyca.pl/);
Łódź (03-04.07.) – Moto Weteran Bazar (MWB, 0-42 205 44 33, 0 602 328 837);
Łódź (25-26.07.2009 r.) – Łódzka Wioska Historyczna 2009 - Festiwal Rekonstrukcji (ŁWH, 0 512 100 519);
Opoczno (03-05.07.) – Dni Opoczna (UM, MDK, 0-44 736 14 10);
Opoczno (03.07.) – VIII Regionalny Przegląd Muzycznych Zespołów Weselnych i Dancingowych (MDK, 0-44 736 14 10);
Pajęczno (04-05.07.) – Dni Pajęczna (MGOK, 0-34 311 25 87);
Rząśnia (.07.) – Dni Rząśni (UG, 0-44 631 71 22);
Spała (12.07.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj–październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Tomaszów Mazowiecki/powiat (.07.) – Rajd Z KOMPASEM PRZEZ LAS: 100 km w 24 godziny (PTTK, 0 608 226 685);
Tomaszów Mazowiecki (18.07.) – XII Święto Pilicy w Skansenie, II OGÓLNOPOLSKI ZLOT KAJAKOWY RETRO (Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza, Skansen Rzeki Pilicy, 0-44 723 00 03, 0 603 896 768);
Wieluń/Strobiń (17-19.07.) – IX Zlot Motocyklowy STROBIŃ 2009 (Klub Motocyklowy Husaria, 0 607 786 182);
Zaspy Miłkowskie (11-12.07.) – XV Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko (KTW Warta, 0 604 165 346);
Zduńska Wola (.07.) – Regionalny Rajd Krajoznawczy Szlakiem Walk nad Wartą (PTTK, 0-43 824 33 60);
Zelów (04-05.07.) – Dni Zelowa (UM, 0-44 634 10 00, 634 25 41);
Złoczew (19.07.) – XII Spotkania Rodzin Muzykujących (MOK, 0-43 820 25 97).
SIERPIEŃ
Barkowice Mokre (.08.) – III Regaty CYPEL BARKOWICE MOKRE (Port na Cyplu, Radio Piotrków, 0 693 437 978, 0 783 298 746);
Bełchatów (.08.) – Dni Energetyka (BOT Elektrownia Bełchatów, 0-44 632 51 32);
Bełchatów (.08.) – XI Festiwal Piosenki Żeglarskiej (MOK, 0-44 635 00 48);
Bełchatów (.08.) – XXX Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych Energetyk 2009 (Klub Motorowy Energetyk, 0-44 735 10 16);
Bronisławów (.08.) – Family Sailing Cup - Żeglarski Puchar Rodzin w klasie open (Łódzki Klub Regatowy Latający Holender, 0 605 737 787, 0 605 994 787);
Bronisławów (.08.) – OGÓLNOPOLSKIE REGATY ŻEGLARSKIE O PUCHAR MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI (Łódzki Klub Regatowy Latający Holender, 0 605 737 787, 0 605 994 787);
Czastary (.08.) – Dni Czastar (UG, 0-62 784 31 11- 12);
Gajewniki k. Zduńskiej Woli (.08.) – VI Festiwal Jeździecki (Stowarzyszenie Agro–Aves, 0-43 824 40 35);
Łask (.08.) – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych ŁASKIE WYDMY (Automobilklub Łódzki, 0-42 689 96 08);
Łęczyca (29-30.08.) – XI Wielki Turniej Rycerski (UM, 0-24 721 03 00, www.turniej.pl);
Łowicz/skansen w Maurzycach (.08.) – Biesiada Łowicka (Skansen Ziemi Łowickiej, Starostwo Powiatowe, 0-46 837 57 71);
Nieborów (.08.) – Biesiada Nieborowska (UG, 0-46 838 56 13, 838 56 65);
Przedbórz (.08.)– XVIII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej (MDK, 0-44 781 25 15);
Rawa Mazowiecka (.08.) – VI Turniej Skarbu Kwarcianego (Muzeum Ziemi Rawskiej, 0-46 814 45 69);
Spała (.08.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj – październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Szadek (.08.) – Letni Festyn Rodzinny (MGOK, 0-43 821 51 20);
Warta (.08.) – Muzyczne Spotkania Podwórkowe (WCK, 0-43 829 47 43);
Zarzęcin (.08.) – Wielki Weekend Regatowy (JK Elektron Bełchatów, 0-44 632 34 71).
WRZESIEŃ
Barkowice Mokre (26.09.) – REGATY O WIELKĄ SZEKLĘ (Port na Cyplu, Radio Piotrków, 0 693 437 978, 0 783 298 746);
Bełchatów (17-20.09.) – Jesienne Spotkania z BAT–em (MCK, 044 635 00 48);
Brochów (13.09.) - BZURA 2009, największa w Polsce rekonstrukcja historyczna (Fundacja Polonia Militaris, www.poloniamilitaris.pl);
Duninów (05-06.09.) – Regaty o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, II Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza (Zakładowy Klub Sportów Wodnych Zgierz, 0 695 605 910);
Grabów (06.09.) – XVI Ogólnopolski Dzień Cebulowy (Starostwo Powiatowe w Łęczycy, 0-24 388 72 00);
Kutno (03-06.09.) – XXXV Święto Róży (KDK, 0-24 254 21 37, www.kdk.art.pl);
Łęczyca (13.09.) – XXXIV Rajd Szlakiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą (PTTK, 0-24 721 89 65);
Łódź (05-13.09.) – VIII Festiwal Dialogu Czterech Kultur (Towarzystwo Ziemia Przyszłości, 0-42 636 38 21, www.4kultury.pl);
Łódź (11-12.09.) – Moto Weteran Bazar (MWB, 0-42 205 44 33, 0 602 328 837);
Łódź (15-19.09.) – XIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego (ŁDK, 0-42 633 98 00 w. 244, 247);
Łódź (.09.) – Dzień Tuwima (WDK, 0-42 674 90 88, 674 92 40, www.wdk.pl);
Piątek (06.09.) – 70. Rocznica Bitwy nad Bzurą (Starostwo Powiatowe, 0-24 388 72 00);
Skierniewice (19-20.09.) – Ogólnopolskie Dożynki Ogrodnicze – XXXII Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw (UM, 0-46 833 39 72, 833 28 71);
Smardzewice (19.09.) – Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Sulejowskiego (Piotrkowski OZŻ, MDK w Tomaszowie Mazowieckim, 0-44 710 86 82, 724 63 34);
Spała (20.09.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj–październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Świnice Wareckie (20.09.) – Wojewódzki DZIEŃ ZIEMNIAKA (GOK, 0-63 288 11 30);
Tomaszów Mazowiecki (01-02.09.) – VI MISTRZOSTWA WETERANÓW, REGARATY DZIECI I MŁODZIEŻY (ŁOZ Kajakowy, MDK, 0-44 724 63 34);
Tomaszów Mazowiecki (05.09.) – rekonstrukcja historyczna WRZESIEŃ 1939 ROKU NAD PILICĄ (Skansen Rzeki Pilicy, 0-44 723 00 03, 0 603 896 768);
Tomaszów Mazowiecki (06.09.) – XXVIII Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego (TKKF, 0-44 724 58 27);
Tomaszów Mazowiecki (11-13.09.) – Ogólnopolski Spływ Kajakowy PILICA ZACHWYCA (Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, 0-44 724 41 88);
Tomaszów Mazowiecki (20.09.) – VIII Rajd Turystyczno-Nawigacyjny (Automobilklub Tomaszowski, 0 509 369 589);
Zapolice (.09.) – Dni Zapolic (GOK, 0-43 823 19 86);
Zarzęcin (05.09.) – Regaty o Zardzewiałą Szeklę (Jacht Klub Elektron Bełchatów, 0-44 632 34 71);
Zgierz (19.09.) – 8. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ZDERZAK (MDK, 0-42 719 52 08).
PAŹDZIERNIK
Bronisławów (10.10.) – Puchar Bosmana – zakończenie sezonu żeglarskiego (Łódzki Klub Regatowy Latający Holender, 0 605 737 787, 0 501 322 112);
Brzustów (03.10.) – V Powiatowe Święto Ziemniaka (GOK w Inowłodzu, 0-44 710 18 54);
Budziszewice (24.10.) – III POWIATOWY KONKURS KISZENIA KAPUSTY W BUDZISZEWICACH (UG, 0-44 724 84 98);
Łask (09.10.) – Łaskie Marsze na Orientację (PTTK, 0-43 675 37 76);
Łask (.10.) – Rajd Motorowy BOCZNYMI DROGAMI (PTTK, 0-43 675 37 76);
Łęczyca (24.10.) – VI Rajd Żółty Jesienny Liść (PTTK, 0-24 721 89 65);
Łódź (02-04.10.)– XX Międzynarodowy Festiwal Komiksu (ŁDK, 0-42 633 98 00 w. 244, 247);
Piotrków Trybunalski (03.10.) – XXXIX Rajd Prażonego Ziemniaka (PTTK, 0-44 732 36 63, 649 52 96);
Sieradz (04.10.) – IV Muzyka w Dawnym Sieradzu (MDK, 0-43 827 10 06);
Smardzewice/Będków (.10.) – XXI RAJD KOLARSKI SZLAKIEM REYMONTA (Szkole Koła PTSM, Katarzyna Grzyb, 0-44 710 86 14);
Spała (04.10.) – Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego (maj–październik, LOT, 0-44 710 13 77);
Zduńska Wola (10-11.10.) – XIV Dni Świętego Maksymiliana (UM, 0-43 823 41 62 – 67).
LISTOPAD
Łódź (.11.) – 11. EXPLORERS FESTIVAL (Zbigniew Łuczak - Łódzki Klub Trekkingowy, [email protected], www.festiwalgor.pl);
Piotrków Trybunalski (.11.) – 40. Rajd Parasolowy (PTTK, 0-44 732 36 63, 649 52 96);
Rzeczyca (.11.) – Powiatowe Darcie Pierza PIERZAWKA (GOK, 0-44 710 52 18);
Tomaszów Mazowiecki (.11.) – IV RAJD ANDRZEJKOWY (Automobilklub Tomaszowski, 0 509 369 589);
Wola Krzysztoporska (.11.) – Przegląd Dorobku Kulturalnego Gmin Powiatu Piotrkowskiego (Starostwo Powiatowe, 0-44 732 31 00);
Zduńska Wola (.11.) – Międzyklubowe Andrzejkowe Spotkania Turystyczne (koła i kluby PTTK w Zduńskiej Woli).
GRUDZIEŃ
Łęczyca (06.12.2009 r.) – Rajd Mikołajkowy PTTK (PTTK Odział Ziemi Łęczyckiej, 0-24 721 89 65);
Łowicz (.12.) – Choinka na Starym Rynku (UM, 0-46 830 91 51 – 52);
Łowicz (31.12.) – Sylwester w Księstwie Łowickim (UM, 0-46 830 91 51 – 52);
Łódź (.12.) – ETNOFESTIWAL (Studio Latino, 0 666 018 818);
Łódź (.12.) – Gwiazdka Piotrkowskiej (kiermasz, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, 0-42 636 40 36, 637 07 15).
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?