Siatkarze Lechii Tomaszów pokonali AZS Częstochowa w finale I ligi!

Dariusz Piekarczyk
Siatkarze Lechii Tomaszów pokonali AZS Częstochowa w finale I ligi! Fot. Polska Press
Siatkarze Lechii Tomaszów pokonali AZS Częstochowa w finale I ligi. Wielki mecz Lechii Tomaszów Mazowiecki! Podopieczni trenera Bartłomiej Rebzdy wygrali we wtorkowy wieczór pierwszy mecz finału o mistrzostwo I ligi. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Siatkarze Lechii Tomaszów pokonali AZS Częstochowa w finale I ligi
Po pierwszym secie, przegranym przez Lechię z kretesem, wydawało się, że mecz szybko się zakończy. Nic z tych rzeczy. Tomaszowianie wygrali dwie kolejne partie. Jako, że w czwartej góra był AZS doszło to tie-breaka. Zaczęło się od prowadzenia AZS 1:0, potem jednak Lechia uciekła na 8:4. Piekielnie nerwowa końcówka. 13:11 dla Lechii, ale za chwilę 13;13. Potem punkt Michała Błońskiego i udany blok tomaszowian kończący seta i mecz. MVP poniedziałkowego spotkania uznany został Wiktor Musiał ze zwycięskiej drużyny.
We wtorek drugi mecz pod Jasną Górą. . Początek także zaplanowano na godz. 19. Na 7 kwietnia zaplanowano mecz trzeci w Tomaszowie Mazowieckim.

AZS CZĘSTOCHOWA - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 2:3 (25:13, 20:25, 23:25, 25:17, 13:15)
Lechia: Wiktor Musiał, Mateusz Frąc, Bartłomiej Damian Gościański, Przemysław Tomasz, Adam Miniak, Rafał Obermeler, Bartosz Buniak, Kamil Gutowski, Michał Błoński, Adam Kącki, Michał Lechowski, Maciej Janikowski, Dawid Ogórek (libero). Trener: Bartłomiej Rebzda.