Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Prestiżowe wyróżnienia wręczono po raz trzeci

Paweł Gołąb
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Prestiżowe wyróżnienia wręczono po raz trzeci
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Prestiżowe wyróżnienia wręczono po raz trzeci Fot. Paweł Gołąb
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Po raz trzeci miasto doceniło sieradzan, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W gronie wyróżnionych znaleźli się społecznicy działający na rzecz chorych, starszych czy dzieci. Wręczono 11 prestiżowych statuetek, w tym dwie specjalne.

Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Ze szczególnego wyróżnienia przyznanego za całokształt działalności, a wręczonego podczas czwartkowej gali ucieszyła się Marianna Sadowska (cała lista wyróżnionych poniżej). To za wieloletnią pomoc kobietom po mastektomii prowadzoną w ramach Sieradzkiego Klubu „Amazonka”.
- Trzeba pewne rzeczy czuć, a ja je czuję – odpowiada pani Marianna pytana czemu warto pomagać. – Gdy mnie doświadczyła ta sytuacja, nie miałam znikąd pomocy, więc zajęłam się tym, by inne kobiety mogły liczyć na wsparcie. Wiem jak to jest, dlatego staram się wskazać innym drogę powrotu do normalności. Społecznicy są takim brakującym ogniwem psychologicznym.
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 12 osób, z których wybrano 9. Czemu warto w ten sposób honorować społeczników? – By w szczególny sposób docenić tych, którzy potrafią pomóc innym, a innym pokazać, gdzie można się udzielać, bo te przykłady są zawsze budujące – uzasadnia Jadwiga Maciejewska, naczelnik wydziału spraw społecznych magistratu
- Wasza praca jest ze wszech miar bezcenna. Ten dzień jest więc doskonałą okazją, by wam podziękować i wszystkim uświadomić, jaki ogrom wysiłku wkładacie w to, by nieść pomoc nie oczekując żadnych gratyfikacji – dziękował wolontariuszom prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. W gronie wyróżnionych, co może dodatkowo cieszyć, nie zabrakło młodych ludzi. Jak Piotra Jasiaka, który z kolegami i koleżankami z Fundacji Dr Clowna odwiedza w szpitalu chore dzieci prowadząc tam terapię śmiechem. – Jak maluchy widzą te nasze czerwone noski, to już są nasze – zapewnia z uśmiechem. – Dajemy im radość i chociażby dlatego warto to robić.
Jego koleżanki z sieradzkiego oddziału Dr Clowna również nie wątpią, że warto pomagać. – Sama mam niepełnosprawnego brata, wiem więc jak niektórym może być trudno. Widzę potrzebę niesienia pomocy innym i jestem przekonana, że będę to robić zawsze – przekonuje Magdalena Sosin, a Paulina Adamiec dopowiada. - To jest coś co wychodzi od nas z serca.
Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Gala miała jeszcze jeden miły akcent. Trójka uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu otrzymała terapeutyczne rowery ufundowane przez łódzką firmę Marpol.

Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Miasto przedstawia wyróżnionych

Krzysztof Balcerzak
Jako wolontariusz MOPS jest osobą pełną zrozumienia dla osób o szczególnych potrzebach, głównie dotyczy to osób niepełnosprawnych, seniorów, bezdomnych, czy chorych. Jest bardzo wrażliwy na ludzie losy i cierpienie. Poprzez ciepło, które od niego emanuje, spokój i pracowitość daje świadectwo, że można żyć godnie i pięknie.

Włodzimierz Błoński
Pana Włodzimierza można zaliczyć do weteranów sieradzkiego wolontariatu. Już od ponad 30 lat aktywnie działa w KS „Żeglina”. To dzięki Niemu coroczna impreza Biegi Ulicami Sieradza może odbywać się. W tym roku po raz 54. Pan Włodzimierz to niezastąpiona postać Igrzysk Sieradzkich Przedszkolaków. I prowadzi tę imprezę od kilkudziesięciu lat.

Witold Dobroszek
To człowiek, który ma charyzmę do pracy z dziećmi i młodzieżą. Jego pasją jest koszykówka i to ona dla Niego jest sposobem na zagospodarowanie czasu wolnego młodych mieszkańców naszego miasta, także tych ze środowisk zagrożonych.

Arleta Gutkowska
Na co dzień jest nauczycielką. Jako wolontariuszka bardzo aktywnie działa na rzecz dzieci i ich rodzin. Jest nieocenionym wsparciem działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a Jej postawa życzliwości i chęć pomagania dzieciom jest ze wszech miar zasługująca na docenienie.

Piotr Jasiak
To sumienny i bardzo odpowiedzialny młody człowiek. Swoją pracą pokazuje, że bezinteresowna pomoc chorym i niepełnosprawnym może sprawiać przyjemność. M.in. prowadzi terapię śmiechem na Oddziale Pediatrycznym sieradzkiego szpitala, także w Domu Pomocy dla dzieci chorych i w wielu innych miejscach. Jego postawa, Jego działania, zaangażowanie warto pokazywać innym i doceniać.

Julia Niedźwiecka
Udzielając się w Stowarzyszeniu Stwardnienia Rozsianego pomaga osobom niepełnosprawny, starszym, dzieciom. Ma też wielkie serce dla porzucanych zwierząt. Jest młodą, ambitną i lojalną osobą, która rozumie krzywdę ludzi i zwierząt i nie jest Jej obojętny los tych, którzy mają trudną sytuację życiową.

Andrzej Weselski
Jego działania są widoczne podczas wielu plenerowych imprez. Jako działacz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sieradzu upowszechnia zdrowy tryb życia także wśród młodzieży i bardzo aktywnie propaguje walkę z cukrzycą.

Maria Wika
Jest inicjatorką licznych projektów na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Dary Losu”. Wszelkie Jej działania są nakierowane na dzieci niepełnosprawne, szczególnie głęboko upośledzone. Nie szczędzi sił i czasu by pomagać tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Rafał Wojciechowski
Jest skromnym, ale znanym i cenionym animatorem sportu dzieci i młodzieży. Jego pasją jest siatkówka. Propaguje ją bardzo aktywnie działając szczególnie w MULKS „Żeromski”. Dziewczęta, które trenuje osiągają sukcesy, a sam Pan Rafał swoją postawą sportową daje przykład młodzieży, w jaki sposób można aktywnie spędzać czas wolny.

Marianna Sadowska
„Sieradzki Wolontariusz za całokształt działalności na rzecz innych”
Bezinteresownie od wielu lat działa w służbie kobietom po Mastektomii, od 1998 r. jest aktywną członkinią Sieradzkiego Klubu „Amazonka” w Sieradzu. Mimo swoich problemów zdrowotnych oddaje swoje siły i czas dla innych. Dzięki jej intensywnym działaniom 14 sieradzkich amazonek uzyskało certyfikaty I stopnia „Wolontariuszka – Amazonka” – Ochotniczka. To zadanie z roku 2002 r. było początkiem intensywnych działań na rzecz kobiet. W wyniku starań P. Marianny Sadowskiej – bo o niej mowa – w 2007 r. 4 amazonki zostały przeszkolone pogłębiając swoją wiedzę i otrzymały certyfikat II stopnia. W ten oto sposób powstało profesjonalne zaplecze do działań z kobietami dotkniętymi rakiem piersi i także do działań profilaktycznych. Aktualnie cały czas prowadzi intensywną pracę z nowymi amazonkami. Wiele kobiet odzyskało chęć do życia i siły do walki z nieuleczalną chorobą nowotworową. Pani Marianna jest bardzo ciepłą, serdeczną, życzliwą osobą. To wolontariuszka „od zadań specjalnych”. Zaszczepia w kobietach dotkniętych nowotworem piersi od lat entuzjazm i radość życia „mimo wszystko”.

Władysław Maciejewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu
„Przyjaciel wspierający działania na rzecz innych”
Pełniąc funkcję szefa MOSiR jest osobą otwartą na potrzeby innych, wspiera wszelkie działania służące dobru innych. Pomaga organizatorom przeróżnych imprez, by mogły one odbyć się bez zakłóceń. Udziela wsparcia organizacyjnego każdemu, kto zwróci się do Niego o pomoc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto