SPR Lublin - Piotrcovia 28:29 - Sensacyjny sukces w Lublinie

Bogusław Kukuć
Piłkarki ręczne PGNiG Superligi rozpoczęły rywalizację play off. O sensację postarała się Piotrcovia, która pokonała w broniący tytułu mistrzowskiego SPR i to w Lublinie 29:28 (17:15).

Jeśli piotrkowianki wygrali rewanż w sobotę (godz. 17 w hali Relax) to awansują do półfinału. W tej fazie gra się do dwóch zwycięstw (w przypadku remisu jest dogrywka). Przypominamy, że w sezonie zasadniczym SPR przegrała w Piotrkowie 29:30.

Wczoraj w Lublinie nic nie zapowiadało wygranej Piotrcovii, bo lublinianki prowadziły 3:1 (3 min), 6:3 (9 min) i 12:9 (12 min). Ale zespół gości podjął walkę i już na przerwę zespół trenera Roberta Nowakowskiego schodził z przewagą dwóch goli (15:17).

W drugiej połowie zdenerwowane niepowodzeniem gospodynie nie potrafiły przejąć inicjatywy i piotrkowianki prowadziły już czteroma bramkami (17::21 i 18:22). Przeciw byłym koleżankom brawurowo zagrała pozyskana z Lublina obrotowa Aleksandra Mielczewska. Klasę liderki strzelczyń potwierdziła Agata Wypych. W 57 min. było 25:27, ale na finiszu błysnęła skutecznością Anna Szafnicka i piętnastokrotne mistrzynie Polski przegrały.

SPR Lublin - Piotrcovia 28:29 (15:17)
SPR Lublin: Jurkowska, Baranowska - Danielczuk 2, Wilczek 4, Kucińska 1, Majerek 3, Marzec 3, Wojdat 1, Puchacz 6, Mihdaliova 6, Wojtas 2.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Rol 4, Mielczewska 6, Wypych 7, Szafnicka 5, Dąbrowska 2, Gleń 5, Podrygała, Mijas, Kopertowska.

Inne wyniki play off : Zagłębie Lubin - Kielce 43:20, AZS Koszalin - Start Elbląg 34:30 (po dogrywce), Łączpol Gdynia - Ruch Chorzów dziś godz. 18.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny