Srebro PWSZ Wałbrzych w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu

PWSZ Wałbrzych

W dniach od 20 do 23 lutego drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wzięła udział w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W fazie grupowej zmierzyła się z drużynami Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Futsalistki PWSZ Wałbrzych przez fazę grupową przeszły jak burza notując komplet zwycięstw z bilansem bramkowym 17-3!

W ćwierćfinale byliśmy świadkami prawdziwego horroru. W meczu z Uniwersytetem Szczecińskim do przerwy wałbrzyszanki przegrywały 4-1, dzięki koncertowej grze w drugiej części wyszły na prowadzenie 5-4, jednak końcowy wynik brzmiał 5-5 i o awansie musiały zadecydować rzuty karne. Mimo iż zawodniczki PWSZ Wałbrzych jako pierwsze spudłowały, to udało im się wygrać karne 5-4 i zameldowały się w najlepszej czwórce turnieju.

Przeciwnik w półfinale, Uniwersytet Gdański, występuje na co dzień w Ekstralidze futsalu. Mimo dużej przewagi wałbrzyskiej drużyny, mecz zakończył się remisem 1-1 i o awansie do wielkiego finału kolejny raz musiały zadecydować rzuty karne. Zawodniczki PWSZ Wałbrzych znowu jako pierwsze spudłowały i znowu los się do nich uśmiechnął! Wygrana 3-2 dała im awans do wielkiego finału!

Przeciwnikiem Uniwersytet Jagielloński z Krakowa, dominator rozgrywek futsalowych w Polsce i Akademicki Mistrz z poprzednich dwóch edycji! Do przerwy po wyrównanej grze było 1-0 dla UJ. W drugiej części wałbrzyszankom udaje się osiągnąć przewagę na boisku, czego efektem jest wyrównujący gol Ewy Cieśli z rzutu karnego. Niestety jeden z nielicznych ataków UJ znalazł drogę do siatki rywalek na 4 minuty przed końcem. W końcówce meczu drużyna PWSZ Wałbrzych miała przedłużony rzut karny, jednak świetna interwencja bramkarki z Krakowa nie pozwoliła jej wyrównać stanu meczu.

Piłkarki PWSZ Wałbrzych przegrały finał 2-1 i zostały drugą najlepszą drużyną w Polsce. Do złotego, srebrnego i brązowego medalu zdobytych w ostatnich 3 latach dołożyły kolejne srebro, które jest niewątpliwym sukcesem! Kolejny rok z rzędu zameldowały się na medalowej pozycji, a w ostatnich 4 edycjach tylko raz nie grały w wielkim finale! Miłym dodatkiem jest też nagroda indywidualna dla debiutującej w tym sezonie w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu Klaudii Fabovej, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju finałowego!

Wyniki AZS PWSZ Wałbrzych:

Grupa:

I mecz:

PWSZ Wałbrzych 5:2 Politechnika Poznańska

Klaudia Fabova x2, Karolina Ostrowska, Anita Turkiewicz, Jagoda Szewczuk.

II mecz:

PWSZ Wałbrzych 3:1 Uniwersytet Warszawski

Klaudia Fabova, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk.

III mecz:

PWSZ Wałbrzych 9:0 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Ewa Cieśla x3, Anita Turkiewicz x2, Klaudia Fabova, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk, Julita Głąb.

Ćwierćfinał:

PWSZ Wałbrzych 5:5 (5:4 k) Uniwersytet Szczeciński

Klaudia Fabova x2, Julita Głąb, Oliwia Rapacka, Marcjanna Zawadzka.

Półfinał:

PWSZ Wałbrzych 1:1 (3:2 k) Uniwersytet Gdański

Klaudia Fabova.

Finał:

PWSZ Wałbrzych 1:2 Uniwersytet Jagielloński

Ewa Cieśla.

Najlepszą Zawodniczką Akademickich Mistrzostw Polski została Klaudia Fabova – studentka pierwszego roku pedagogiki.