MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Bełchatowie rozstrzygnął przetarg na usługi sprzątania i podawania posiłków

Grzegorz Maliszewski
60 sprzątaczek od końca kwietnia okupuje szpital domagając się zatrudnienia
60 sprzątaczek od końca kwietnia okupuje szpital domagając się zatrudnienia Archwium
Warszawska firma Delfa wygrała przetarg na dwuletni kontrakt usług sprzątania i podawania posiłków w szpitalu w Bełchatowie. Przedstawiciele firmy zadeklarowali, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały sprzątaczki, które od kilku miesięcy są bez pracy.

Po ponad dwóch tygodniach od otwarciach kopert z ofertami bełchatowski szpital rozstrzygnął w końcu przetarg na usługi kompleksowego utrzymania czystości i podawanie posiłków dla pacjentów. Dwuletni kontrakt zostanie podpisany z warszawską firmą Delfa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu startujących w przetargu. Nowa firma nie wyklucza, że zatrudni sprzątaczki ze szpitala pozostające od kilku miesięcy bez pracy, po tym, jak w kwietniu szpital zerwał kontrakt z firmą Naprzód.
- Podczas rozmów padła wstępna deklaracja ze strony tej firmy, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały panie zatrudnione w Naprzodzie - mówi Mirosław Leszczyński, dyrektor szpitala w Bełchato-wie. - Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, ile osób ta firma chce zatrudnić, bo nie jest to określone w specyfikacji.
Z dystansem do deklaracji nowej firmy sprzątającej w szpitalu podchodzącą same kobiety, które, dopóki nie będą miały niczego na piśmie, w zapewnienia nie uwierzą.
Przypomnijmy, że 60 sprzątaczek w połowie kwietnia zostało bez pracy, bo firma Naprzód, po zerwaniu kontraktu ze szpitalem, przekazała je do zakładu, który zajął się sprzątaniem w placówce. Powołała się przy tym na przepisy prawa pracy. Nowa firma nie zgodziła się jednak na przejęcie kobiet i w efekcie zostały one bez pracy. Od ponad dwóch miesięcy panie okupują beł-chatowski szpital, domagając się zatrudnienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Szpital w Bełchatowie rozstrzygnął przetarg na usługi sprzątania i podawania posiłków - łódzkie Nasze Miasto

Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto