Tak Piotrkowianin przegrał z Vive Tauron Kielce(ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Tak Piotrkowianin przegrał z Vive Tauron Kielce
Tak Piotrkowianin przegrał z Vive Tauron Kielce Fot. Dariusz Śmigielski
Tak Piotrkowianin przegrał z Vive Tauron Kielce. Beniaminek PGNiG Superligi Piotrkowianin Piotrków przegrał, jak było do przewidzenia, z "Galaktycznymi" z Kielc, czyli Vive Tauronem 19:30 (12:15).

W 12. minucie spotkania 16. kolejki PGNiG Superligi Piotrkowianin prowadził z Vive Tauron Kielce 7:4, ale potem mistrzowie Polski podkręcili tempo i już po chwili był remis. Kolejne minuty należały do podopiecznych Talanta Dujszejbajewa. Do przerwy przyjezdni prowadzili 15:12, a w drugiej połowie pokazali jak powinno grać się w defensywie. Pierwszy kwadrans po zmianie stron przyniósł zaledwie dwie rzucone bramki przez Piotrkowianina. Goście wykorzystali tę niemoc i w 45. minucie prowadzili 24:14. Ostatecznie kielczanie wygrali różnicą 11 bram ek.

Piotrkowianin - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 1, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski 2, Nastaj 2, Surosz, Krawczenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew 8, Tórz 1, Pacześny 5/2, Wędrak.
Trenerzy: Zbigniew Markuszewski i Dmytro Zinchuk