MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Termy Poddębice otwarte! Chętnych od pierwszych chwil nie brakowało. Zobacz jak się bawiono ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Termy Poddębice, najnowsza wodna atrakcja w Łódzkiem zostały oficjalnie otwarte w niedzielę. Już od pierwszych chwil zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w nowoczesnym kompleksie nie brakowało.

- Podoba nam się bardzo – nie kryli zachwytu jedni z pierwszych gości Term Poddębice Anna i Marek Zamojscy z Łodzi. - Takich miejsc powinno być więcej. Poddębice na pewno na tym bardzo zyskają.

- Jest światowo – dopowiadał z uśmiechem kolejny z użytkowników. - Jest gdzie popływać, można się popluskać jak ktoś lubi wyszaleć się w wodzie albo zwyczajnie odpocząć w wodzie z bąbelkami.

Termy Poddębice szansą na rozwój całej gminy

Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski nie kryje dumy z Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, bo pod tą nazwą kryją się też Termy Poddębice. - Nasza gmina zabiegała o budowę takiego kompleksu i jej rozwój w oparciu o wody geotermalne od 30 lat. Największym problemem pozostawał odwiert, bo zawsze pozostaje niepewność, czy uda się natrafić na wodę, a jeśli już to w jakiej ilości i o jakich parametrach. 11 lat temu odwiert został wykonany i reszta poszła już dosyć szybko. Śmiało można powiedzieć, że gmina Poddębice jako jedyna w kraju w tak krótkim czasie po dostaniu się do złóż geotermalnych wybudowała sieci ciepłownicze i kotłownię, dzięki czemu obecnie 80 procent mieszkańców miasta ma dostarczone ciepło z tego źródła; ma balneologię w szpitalu, no i teraz Termy. Zainwestowaliśmy w tym czasie ponad 150 mln złotych, ale to na pewno nie koniec, bo chcielibyśmy się dalej rozwijać w tym kierunku.

Jaki efekt mają dać Poddębicom same Termy? – Spowodować, że przyjeżdżając do Poddębic wyjedzie się zdrowszym. A może by zostać tu na dłużej? – odpowiada z uśmiechem burmistrz. - Wody geotermalne mają pozwolić rozwinąć naszą gminę gospodarczo. Liczymy, że będą powstawały miejsca hotelowe, ruszy mocniej agroturystyka, pojawią się nowe miejsca pracy. Przykłady płynące z Austrii czy niemieckiej Bawarii pokazują, że termy przynoszą efekty dla gospodarki.

Kolejne plany? - Zamierzamy wybudować promenadę nadnerzańską. Ner staje się rzeką coraz czystszą i chcielibyśmy, by ta okolica stała się miejsce do spaceru, relaksu i odpoczynku. A w miejscu po starym Handlowcu w centrum miasta planujemy wybudować skwer geotermalny z fontannami, by było to miejsce idealne do odpoczynku – wyjawia Piotr Sęczkowski.

Wicemarszałek łódzki Piotr Adamczyk liczy, że nowy obiekt mocno zaznaczy się w szeregu atrakcji Łódzkiego. - Mamy kolejny obiekt na mapie rekreacyjnej nie tylko powiatu, ale całego województwa i myślę, że będzie się cieszył dużym powodzeniem.

Termy Poddębice. Co oferuje kompleks?

Jak przybliża Urząd Miejski w Poddębicach, inwestycja powstała w ciągu dwóch lat za blisko 90 mln zł, z czego 42 mln zł stanowiła dotacja z Unii Europejskiej. Wykonawcą była firma Alstal Grupa Budowlana.

Jak wylicza poddębicki magistrat, to siedem basenów o łącznej powierzchni lustra wody 2300 m.kw. - To baseny zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w tym olimpijski o długości 50 metrów oraz dla dzieci z kaskadami, armatkami wodnymi, zjeżdżalniami. We wszystkich wykorzystywana jest woda termalna o temperaturze od 30 do 38 stopni. Z myślą o seniorach, jak i osobach niepełnosprawnych gotowy jest specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na przystosowanych do tego wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Nie brakuje atrakcji w postaci dzikiej rzeki, groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzerów, leżanek rurowych z masażem powietrznym.

Termy Poddębice otwarte! Chętnych od pierwszych chwil nie br...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto