W Łęcznej będzie pojedynek najskuteczniejszych w II lidze

Dariusz Piekarczyk
Widzew gra w Łęcznej z Górnikiem
Widzew gra w Łęcznej z Górnikiem Fot. Krzysztof Szymczak
Niedzielny mecz na szczycie II ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna, a Widzewem Łódź będzie także prestiżowym pojedynkiem Marcina Robaka i Pawła Wojciechowskiego.

Kapitan Widzewa strzelił dotychczas 16 goli i jest liderem klasyfikacji skutecznych II ligi. Za to zawodnik gospodarzy Paweł Wojciechowski zapisał na swoim koncie 11 bramek i zajmuje drugie miejsce w tym jakże prestiżowym rankingu. Wiosnę lepiej rozpoczął widzewiak, bo w meczu z Olimpią Elbląg pokonał bramkarza gości. Piłkarz Górnika wszedł w 44 minucie na boisko w wyjazdowym meczu z Elaną Toruń, kiedy goście przegrywali już 0:2. Ostatecznie polegli 0:5. Paweł Wojciechowski to doświadczony 29-letni piłkarz. W naszej ekstraklasie rozegrał sześć meczów, ale broniąc barw FK Mińsk dwukrotnie sięgał z tym zespołem po Puchar Białorusi. Trzeba przyznać, że to trochę dziwny kierunke piłkarskiej emigracji, dużo częściej bowiem do Polski trafiają piłkarze z tego kraju. Zawodnik Górnika grał jeszcze w Szachtiorze Soligorsk oraz klubach z Holandii sc Heerenveen i Willem II Tilburg. Miał także epizod w hiszpańskim klubie Murcia Deportivo FC. W Łęcznej jest od połowy 2018 roku. Przyszedł do tego klubu z Ruchu Chorzów.
Ciekawi jesteśmy niedzielnej konfrontacji obu piłkarzy. W ekipie gospodarzy mamy też piłkarzy z łódzką przeszłością. Jest więc Przemysław Banaszak, który odszedł z Widzewa latem 2019 roku. Są byli ełakesiacy Paweł Sasin i Bartłomiej Kalinkowski, który dołączył do drużyny w przerwie zimowej. Mamy też Michała Golińskiego. To z kolei były gracz UKSSMS Łódź. Dawid Dzięgielewski grał natomiast w Kutnie, Skierniewicach i GKSBełchatów. „Samych swoich” uzupełniają byli trenerzy GKSBełchatów Kamil Kiereś i jego asystent Andrzej Orszulak, który prowadził też samodzielnie RKSRadomsko, beniaminka grupy pierwszej III ligi. W drużynie trenera Marcina Kaczmarka nie ma piłkarza z przeszłością w Łęcznej.Tymczasem dowiedzieliśmy się, że zaplanowany na 5 kwietnia (niedziela) wyjazdowy mecz Widzewa Łódź w Krakowie z Garbarnią, spadkowiczem z I ligi, będzie transmitować Telewizja Polska. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13.05. ą
II LIGA
22. kolejka. Sobota (7 marca): Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków (godz. 14, wynik meczu z rundy jesiennej 2:2), Legionovia Legionowo - Lech II Poznań (13, 1:2, Stal Rzeszów - Górnik Polkowice (14, 2:1), Skra Częstochowa - Elana Toruń (13.30, 1:1), Olimpia Elbląg - GKS Katowice (17, 1:1), Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola (13, 1:0), Bytovia Bytów - Resovia (16, 1:1). Niedziela (8 marca): Górnik Łęczna - Widzew (13.05, 2:2), Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków (14, 1:2).