MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory do rad osiedli. Zobacz, kto może w Poznaniu dojechać na nie za darmo!

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
12 maja wybieramy członków rad osiedli
12 maja wybieramy członków rad osiedli Robert Wozniak
Wybieramy w Poznaniu członków przyszłych 42 rad osiedli: decydujemy zatem o tym, kto w naszym imieniu będzie miał wpływ na inwestycje w naszej dzielnicy. Ten lokalny samorząd, którego mieszkańcy wykażą się największą frekwencją, dostanie z kasy miasta milion złotych! Niektórzy z wyborców mogą dojechać do lokali wyborczych tramwajem lub autobusem za darmo.

Głosowanie odbywa się w niedzielę 12 maja w 146 lokalach wyborczych, co do których lokalizacji można upewnić się w aplikacji mObywatel, lub na stronie gov.pl w zakładce Meldunek i wybory, logując się do Centralnego Rejestru Wyborców przy pomocy Profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej. Ostatnią deską ratunku pozostanie kontakt z operatorami miejskiej infolinii pod numerem 61 646 33 44.

Głosowanie trwa godziny 7.00 do 21.00, a dotyczy pełnoletnich poznaniaków – kończących 18 lat najpóźniej 12 maja – i mieszkających na stałe: zameldowanych lub ujętych w stałym obwodzie głosowania, na obszarze swojego Osiedla. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty lub paszport, albo legitymować się dowodem osobistym w formie elektronicznej, w aplikacji mObywatel.

- Wyborcy z niepełnosprawnościami i seniorzy mogą skorzystać z kilku ułatwień m. in. z bezpłatnego dojazdu do lokalu na liniach ZTM - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. - Poznańscy wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat oraz osoby z niepełnosprawnością (wraz z towarzyszącym opiekunem) mogą bezpłatnie skorzystać z komunikacji na liniach ZTM, by dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić z niego do domu. Ulga, którą w ubiegłym roku przyjęli miejscy radni, obowiązuje tylko w dniach wyborów.

Miasto informuje, że zwolnienie z opłaty za bilet przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. W przypadku wyborców, którzy ukończyli 60 lat, może to być dowód osobisty, prawo jazdy, paszport potwierdzający wiek. W przypadku osób z niepełnosprawnościami - dowód tożsamości wraz z ważnym dokumentem stwierdzającym umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności - orzeczeniem, wypisem z orzeczenia lub legitymacją.

Poznaniacy, którzy przyjdą do lokali wyborczych, otrzymają jedną kartę z nazwiskami kandydatów na radnych, na której będą stawiali znak X przy kilku wybranych kandydatach – maksymalna ilość zależna jest od okręgu wyborczego, będzie podana w instrukcji i ponadto będą o niej informowali członkowie komisji wyborczych.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wybory do rad osiedli. Zobacz, kto może w Poznaniu dojechać na nie za darmo! - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto