Wybory samorządowe 2014: Znamy już nazwiska kandydatów do oławskiej rady miejskiej. O mandat radnego walczy 101 osób z sześciu komitetów wyborczych. Swoje listy wystawiły: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, SLD Lewica Razem, Bezpartyjny Blok Samorządowy, Inicjatywa Oława i Nowa Lepsza Oława.
Wybory samorządowe 2014: Lista kandydatów do Rady Miejskiej w Oławie
Okręg nr 1 - Astrów, Bratków, Cicha, Dąbrowskiego, pl. Jana Pawła II, Małodworcowa, Morelowa, Ogrodowa, Opolska, Partyzantów, Polna, Pułaskiego, Słoneczna, Spokojna, Tęczowa, Tulipanów, Wrzosowa
Lidia Janina Lirsz (55 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Jakub Bartosz Kołodziej (22 l.) - Platforma Obywatelska
Agnieszka Katarzyna Mastalerz (38 l.) - SLD Lewica Razem
Kazimiera Alina Jasińska (49 l.) - BBS
Gabriela Uszyńska (26 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 2 - Gazowa, Kamienna, Kasprowicza, Kolejowa, Kwiatowa, Nowodojazdowa, Parkowa, Różana, Rzemieślnicza, Sikorskiego, Spacerowa
Paweł Roman Gwiazdowicz (72 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Arkadiusz Piotr Kwiatkowski (53 l.) - Platforma Obywatelska
Lidia Grażyna Markowska (62 l.) - SLD Lewica Razem
Bartosz Ryszard Gawlas (24 l. ) - Inicjatywa Oława
Sławomir Kraczek (23 l.) - BBS
Adam Mirek (29 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 3 - 3 Maja, Magazynowa, Janowskiego, Własta, Żołnierza Polskiego
Tomasz Leon Gałwiaczek (41 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Piotr Wojciech Łuciw (42 l.) - Platforma Obywatelska
Małgorzata Anna Dworak (36 l.) - SLD Lewica Razem
Robert Baranowski (24 l. ) - Inicjatywa Oława
Marcin Walczak (37 l.) - BBS
Joanna Monika Sianożęcka (32 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 4 - 1 Maja
Danuta Maria Śmiarowska-Wilgosz (60 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Rydzoń (26 l.) - Platforma Obywatelska
Danuta Beata Glejzow (52 l.) - SLD Lewica Razem
Mateusz Andrzej Wróbel (24 l. ) - Inicjatywa Oława
Wiesława Krystyna Pohoriło (59 l.) - BBS
Barbara Beata Kawalerska (36 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 5 - Borsucza, Dzierżonia, Jelenia, Lisia, Miodowa, Niedźwiedzia, Ofiar Katynia, Portowa, Szwedzka, Wilcza, Włoska, Zajęcza, Zielna, Zwierzyniec Duży
Marek Rokicki (66 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Karol Łukasz Mendocha (35 l.) - Platforma Obywatelska
Krzysztof Stanisław Konarski (45 l.) - SLD Lewica Razem
Paweł Piotr Warszawski (33 l. ) - Inicjatywa Oława
Małgorzata Beata Pasierbowicz (43 l.) - BBS
Justyna Katarzyna Kłeczek (28 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 6 - Chrobrego nieparzyste nr 11-33, 77-83, Młyńska, Nowa, Rybacka nr 1-26, Zwierzyniecka
Barbara Jolanta Małkowska-Zezula (28 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Wilhelm Adam Mróz (43 l.) - Platforma Obywatelska
Waldemar Józef Ostapski (57 l.) - BBS
Paweł Malowaniec (42 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 7 - Chrobrego nieparzyste nr 35-71, parzyste nr 12-30, Zamknięta
Mariusz Marek Łuczkiewicz (36 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Mikoda (50 l.) - Platforma Obywatelska
Bartosz Krzysztof Tryczyński (29 l. ) - Inicjatywa Oława
Jacek Dariusz Bereżnicki (45 l.) - BBS
Natalia Karolina Sendal (26 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 8 - Chrobrego parzyste nr 32-118
Piotr Roman Regiec (53 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Figurski (58 l.) - Platforma Obywatelska
Józef Gawlicki (78 l.) - SLD Lewica Razem
Katarzyna Anna Tryczyńska (33 l. ) - Inicjatywa Oława
Miłosz Wojciech Solarski (40 l.) - BBS
Kryspin Jerzy Matusewicz (38 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 9 - Chrobrego parzyste nr 120-130, Sportowa
Wanda Regina Sturlis (63 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Jan Idzikowski (29 l.) - Platforma Obywatelska
Kazimierz Wawrzyniak (66 l.) - SLD Lewica Razem
Tomasz Miałkowski (25 l. ) - Inicjatywa Oława
Jacek Józef Żydło (46 l.) - BBS
Agnieszka Anna Misiewicz (29 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 10 - Bażantowa, Boczna, Brzozowa, Kasztanowa, Krucza, Nadbrzeżna, Na Grobli, Odrzańska, Oleśnicka, Orla, Rybacka nr 28-45, Słowicza, Sokola, Wierzbowa, Żurawia
Barbara Bożena Guglas (44 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Leszek Sudoł (51 l.) - Platforma Obywatelska
Tomasz Miałkowski (25 l. ) - Inicjatywa Oława
Mateusz Markowski (23 l.) - BBS
Okręg nr 11 - Głowackiego, Kościelna, Krótka, pl.Piłsudskiego, Rynek
Ewa Julia Polanowska (51 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Sebastian Rafał Faliński (35 l.) - Platforma Obywatelska
Tomasz Miałkowski (25 l. ) - Inicjatywa Oława
Elżbieta Teresa Wojdyła (55 l.) - BBS
Okręg nr 12 - Andersa, pl.Gimnazjalny, Konopnickiej, Orzeszkowej, pl.Piastów, Słowiańska, Wałowa, Wrocławska, pl.Zamkowy, Żeromskiego
Karolina Anna Kaczor (22 l.) - Platforma Obywatelska
Witold Jan Niemirowski (50 l.) - BBS
Okręg nr 13 - Browarniana, Brzeska, Kopernika, Kościuszki, Pałacowa, Rocha, Rzeźnicza, pl.Starozamkowy
Lech Adam Furmański (57 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Bożena Anna Leszczyńska (50 l.) - Platforma Obywatelska
Łukasz Marek Matysiak (35 l.) - SLD Lewica Razem
Adam Franciszek Kułakowski (23 l. ) - Inicjatywa Oława
Jan Władysław Gogola (55 l.) - BBS
Okręg nr 14 - 11 Listopada, Miarki, pl.M.M.Kolbe, Sienkiewicza, Żołnierzy AK
Andrzej Mikosiak (51 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Szczepan Władysław Kobel (67 l.) - Platforma Obywatelska
Piotr Turek (24 l. ) - Inicjatywa Oława
Czesław Miłosz (66 l.) - BBS
Mieczysław Marian Koprowski (53 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 15 - Baczyńskiego parzyste nr 32-66, nieparzyste nr 51-65, Brzechwy, Gałczyńskiego, Kochanowskiego, Korczaka, Krasińskiego, Kutrowskiego nieparzyste nr 31-41, parzyste nr 28-58, Malinowa, Mickiewicza, Miłosza, Nałkowskiej, Norwida, Nowy Górnik, Lema, Prusa, Rodziewiczówny, Słowackiego, Staffa, Tuwima, Twardowskiego, Wiśniowa, Zapolskiej
Aleksander Piotr Trembecki (53 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Maria Domaradzka (54 l.) - Platforma Obywatelska
Marcin Turek (30 l. ) - Inicjatywa Oława
Marian Słupski (65 l.) - BBS
Okręg nr 16 - Asnyka, Baczyńskiego nieparzyste nr 1-49, parzyste nr 2-30, Cegielniana, Gajcego, Grota-Roweckiego, Kołłątaja, Kutrowskiego nieparzyste nr 1-29, parzyste nr 2-26, Lechonia, Leśmiana, Lipowa, Lwowska, Łąkowa, Oleandry, Przerwy-Tetmajera, Reja, Siedlecka, Staszica, Szkolna, Warszawska
Andrzej Stanisław Grzeszczak (65 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Magdalena Łucka Ziółkowska (34 l.) - Platforma Obywatelska
Piotr Paweł Piwowar (30 l.) - SLD Lewica Razem
Łukasz Marek Hawrysz (25 l. ) - Inicjatywa Oława
Wiesław Józwf Kaczmarek (58 l.) - BBS
Okręg nr 17 - Braci Gierymskich, Broniewskiego, Chełmońskiego, Kossaka, Łagodna, Malczewskiego, Matejki, Miła, Moniuszki, Nowoosadnicza, Okólna, Osadnicza, Rodakowskiego, Serdeczna, Strzelna, Styki, Sybiraków, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zaciszna
Paweł Nabiałczyk (40 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Irena Graczyk (63 l.) - Platforma Obywatelska
Michał Bartłomiej Kotas (38 l.) - SLD Lewica Razem
Michał Prus (36 l.) - BBS
Łukasz Bartłomiej Majewski (31 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 18 - Agatowa, Alabastrowa, Amelii, Ametystowa, Bacewicz, Błękitna, Borówkowa, Brylantowa, Bursztynowa, Cedrowa, Cisowa, Cynkowa, Cyprysowa, Daglezjowa, Diamentowa, Gajowa, Granitowa, Iglasta, Jagodowa, Jałowcowa, Jantarowa, Jasińskiego, Jaspisowa, Jeżynowa, Jodłowa, Karłowicza, Kilińskiego, Koralowa, Kryształowa, Krzemowa, Kwarcowa, Leśna, Letnia, Limbowa, Lutosławskiego, Madalińskiego, Magnezowa, Malachitowa, Malownicza, Małopolna, Miedziana, Modrzewiowa, Nefrytowa, Nowy Otok, Opalowa, Pastelowa, Perłowa, Piękna, Piniowa, Platynowa, Pogodna, Południowa, Poranna, Poziomkowa, Radosna, Rubinowa, Sosnowa, Sowińskiego, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, Szyszkowa, Świerkowa, Turkusowa, Urocza, Wesoła, Wiejska, Wieniawskiego, Wiosenna, Złota
Józef Urbańczyk (62 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Magdalena Stanisława Przystawska (41 l.) - Platforma Obywatelska
Konrad Jerzy Osika (25 l.) - Inicjatywa Oława
Lech Bronisław Łagowski (61 l.) - BBS
Józef Eugeniusz Obręcki (53 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 19 - Iwaszkiewicza
Krzysztof Jan Mazurek (48 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Stanisława Kazimiera Karpińska-Małko (57 l.) - Platforma Obywatelska
Rafał Przemysław Rumież (26 l.) - SLD Lewica Razem
Bartosz Witold Skotnicki (25 l.) - Inicjatywa Oława
Jerzy Antoni Golański (60 l.) - BBS
Łukasz Marek Niżyński (34 l.) - Nowa Lepsza Oława
Okręg nr 20 - Paderewskiego, pl.Szymanowskiego nr 1-17
Renata Anna Kordysz (58 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Agnieszka Maria Kuczmowska (38 l.) - Platforma Obywatelska
Arkadiusz Tadeusz Rodycz (24 l.) - Inicjatywa Oława
Jerzy Tadeusz Hadryś (64 l.) - BBS
Okręg nr 21 - Chopina, pl.Szymanowskiego nr 18-34**
Dawid Jan Karbowiak (36 l.) - Prawo i Sprawiedliwość
Wanda Elżbieta Nosek (58 l.) - Platforma Obywatelska
Natalia Małgorzata Wojtasik (21 l.) - SLD Lewica Razem
Leszek Eugeniusz Gładysz (54 l.) - BBS
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?