Zduńskowolskie siatkarki UKS AS wygrały z drużyną z Żychlina [zdjęcia]

red.
mat. UKS AS Zduńska Wola
Siatkarki UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola rozegrały 4 kolejkę rundy rewanżowej rozgrywek III ligi kobiet. Spotkanie z Volley Team Żychlin skończyło się dla zduńskowolskiej drużyny przegraną 21:25.

Mecz siatkarski rozegrany został w sobotę, 25 stycznia w sali Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli
Relacja drużyny:
Po bardzo dobrym otwarciu pierwszego seta i wypracowanej przewadze punktowej,popełniłyśmy serię błędów w końcówce i nieoczekiwanie przegrałyśmy 21:25.
W drugim secie udało nam się wyciągnąć wnioski, poprawić zagrywkę odrzucając przeciwniczki od siatki i zmusić je do błędów własnych. Ostatecznie drugi set wygrałyśmy pewnie do 9.
Trzeci i czwarty set wyglądały bardzo podobnie na początku: dobre otwarcie, wypracowanie przewagi,różniły się natomiast w końcówkach. W trzecim secie utrzymałyśmy prowadzenie do końca,ale w czwartym znów przydarzyła nam się seria błędów. Zbyt szybko chciałyśmy zakończyć spotkanie i od stanu 23:16, cztery punkty pod rząd zdobyły przeciwniczki, ponieważ zabrakło nam skutecznego ataku. Po dwóch czasach i zmianie na pozycji przyjmującej udało nam się przełamać i wygrać do 21. Cały mecz kończymy wynikiem 3:1 (21:25, 25:9,25:16, 25:21).
Cieszymy się ze zwycięstwa za 3 punkty przed własną publicznością.
Chociaż znów nie udało nam się uniknąć serii błędów w końcówce dwóch setów,to jesteśmy zadowolone z bardzo dobrej gry w elemencie zagrywki.
MVP dzisiejszego meczu została Iga Zwolińska.

Następny mecz rozegrany na wyjeździe w niedzielę 2 lutego o godz. 16 z drużyną ŁKS Łódź

Skład UKS AS Zduńska Wola: Karina Antoszczyk, Kinga Lenke, Oliwia Herc, Patrycja Michalik, Iga Zwolińska, Julia Sadowska, Aleksandra Jaros, Wiktoria Jaworska, Kinga Markiewicz(L), trener Monika Walczak"

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?