Zwycięski mecz kontrolny Pogoni Zduńska Wola ze Startem Brzeziny [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak
Wygraną 5:2 zakończył się mecz kontrolny, jaki Pogoń Zduńska Wola rozegrała z zespołem Startu Brzeziny.

Za podopiecznymi trenera Michała Bistuły kolejna gra kontrolna. Tym razem żółto-zielono-czarni pokonali na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli Start Brzeziny 5:2.

Strzelanie rozpoczął już w 5. minucie Mateusz Broź, wykorzystując niedokładną interwencję defensorów gości i strzałem z prostego podbicia wpakował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w strefie środkowej. W 18. minucie Artur Wolny uruchomił podaniem Adama Koniecznego, który podwyższył prowadzenie Pogoni. Kilka chwil później było już 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Mikołaj Raźny wypiąstkował piłkę na dwudziesty metr, gdzie czyhał Adrian Budka. Doświadczony obrońca przymierzył tuż przy lewym słupku.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej odpowiedzi zespołu trenera Radosława Wasiaka. Do piłki posłanej wzdłuż pola karnego dopadł Jakub Głowacki i pokonał Krzysztofa Chruściela. Gra się wyrównała i żadna z drużyn nie mogła sforsować obrony przeciwnika. Sztuka ta udała się dopiero w 67. minucie, gdy po dwójkowej akcji na listę strzelców wpisał się Mikael Idzikowski. Parę minut później do siatki rywala trafił Artur Melon. Sobotnie strzelanie zakończył Krzysztof Kowalski, notabene były zawodnik Pogoni.