RTS Widzew Łódź - Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
RTS Widzew Łódź wygrał z Andrespolią Wiśniowa Góra 3:0 i jest coraz bliżej awansu do III ligi.

Już po 3 minutach gry Widzew prowadził 1:0. Wynik meczu otworzył Kamil Bartos, który głową wykończył dobre podanie Adriana Budki. Nie minęło 5 minut, a przed polem karnym faulowany został Mariusz Zawodziński. Stały fragment gry wykonywał Michał Czaplarski i... trafił do siatki. Piłka skozłowała i zmyliła bramkarza gości, Dawida Kulpę.

Kolejnego gola dla Widzewa również można zapisać na konto golkipera gości. Kamil Tlaga podał do Roberta Kowalczyka, a ten posłał piłkę do siatki między nogami golkipera. Było 3:0 dla łodzian i zapowiadało się na prawdziwy pogrom.

Czwarta bramka co prawda wpadła, ale sędzia uznał, że jej strzelec, Princewill Okachi, znajdował się na pozycji spalonej. Pod koniec pierwszej połowy świetną sytuację miał jeszcze Robert Kowalczyk, ale w sytuacji sam na sam właściwie... podał piłkę Dawidowi Kulpie. Po chwili bramkarz gości faulował Mariusza Zawodzińskiego w polu karnym i sędzia pokazał na 11. metr boiska. Do futbolówki podszedł Adrian Budka, ale tym razem górą był zawodnik z Andrespola.

Wydawało się więc, że w II części gry Widzew bez problemu dorzuci na swoje konto jeszcze kilka bramek, ale tak się nie stało. Tempo spadło i gry takiej jak z pierwszych 45 minut już nie oglądaliśmy. Nieco odważniej na widzewską bramkę ruszyli goście, ale dobrze między słupkami spisywał się młody bramkarz Michał Choroś. Najlepszą okazję Widzew miał w 76. minucie, kiedy groźnie na bramkę rywali uderzył Princewill Okachi. Nigeryjczyk w tym meczu nie miał jednak szczęścia i golkiper wybił jego strzał na róg.

Już w środę Widzew zagra w Strykowie, ze Zjednoczonymi, o godz. 18. Niestety, tym razem już bez Kacpra Bargieła, który doznał kontuzji.