Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sam Ermolenko im niestraszny

jusz
Sam Ermolenko, dawniej ŁTŻ, a obecnie TŻ Opole, wygrywał na torze z Węgrem Robertem Nagym, ale nie radził sobie w pojedynkach z Jarosławem Łukaszewskim i Markiem Hućką
Sam Ermolenko, dawniej ŁTŻ, a obecnie TŻ Opole, wygrywał na torze z Węgrem Robertem Nagym, ale nie radził sobie w pojedynkach z Jarosławem Łukaszewskim i Markiem Hućką
Punkty i składy ŁTŻ: Łukaszewski 12, Hućko 12, Nagy 7,5, Puszakowski 5, Rembas 4, Zywertowski 1, Andrzejczak 0. Trener Henryk Jatczak. TŻ: Łabędzki 10,5, Ermolenko 9, Czechowicz 5, Baron 4, Dudek 1, Mikuta po 1.

Punkty i składy

ŁTŻ: Łukaszewski 12, Hućko 12, Nagy 7,5, Puszakowski 5, Rembas 4, Zywertowski 1, Andrzejczak 0. Trener Henryk Jatczak.

: Łabędzki 10,5, Ermolenko 9, Czechowicz 5, Baron 4, Dudek 1, Mikuta po 1. Trenerzy Marian Spychała i Piotr Żyto.

Zwycięstwo Łódzkiego Towarzystwa Żużlowego daje nadzieję na utrzymanie drużyny w pierwszej lidze. Sukces jest niezwykle ważny, bo z drużyną, której kosztem łodzianie mogą się utrzymać. Na słowa pochwały zasłużyli Marek Hućko (najlepszy czas dnia w trzecim wyścigu – 71 sekund) i Jarosław Łukaszewski, zdobywcy kompletu punktów. Obaj wygrali z Samem Ermolenką, który jeszcze w ubiegłym sezonie ścigał się w barwach ŁTŻ.

Rzęsiste ulewy dwukrotnie przerwały pojedynek pierwszej ligi żużlowej pomiędzy towarzystwami z Łodzi i Opola. Nie było sensu wznawiać spotkania, bo wynik był już rozstrzygnięty, a w niektórych miejscach tor zamienił się w bajoro. Odważnie prowadzący zawody Jerzy Mądrzak z Janowca Wielkopolskiego przerwał zawody.

Od początku spotkania prowadzili łodzianie, którzy zaczęli od zwycięstwa w pierwszym biegu 5:1 (Jarosław Łukaszewski i Piotr Rembas nad Piotrem Baronem i Wojciechem Załuskim). W drugim sędzia przyznał po 2,5 punktu Robertowi Nagyemu i Adamowi Łabędzkiemu. Zawodnik z Opola dogonił Węgra na ostatnim wirażu i na kreskę wjechali jednocześnie (wątpliwości były czy „Łabędź” nie był pierwszy). Bieg ten wygrał ŁTŻ 3,5:2,5 punktu, a następny 4:2 i gospodarze uzyskali siedmiopunktową przewagę. Do jedenastego biegu remisowali 3:3 lub wygrywali 4:2, po dziesięciu startach było już 35,5:24,5. Kibice gości mogli mieć jeszcze nadzieję, gdy w jedenastym biegu wygrali 5:1 dzięki zimnej krwi arbitra, który nie przerwał biegu, choć przy bandzie leżał Łukasz Andrzejczak. Jerzy Mądrzak uznał (chyba słusznie), że zawodnik ŁTŻ, widząc na dwóch pierwszych miejscach zawodników z Opola, specjalnie się przewrócił i nie kwapił z zejściem z toru. Rywale ponownie zmniejszyli przewagę do siedmiu punktów. W kolejnym biegu para Jarosław Łukaszewski i Mariusz Puszakowski wygrała z Samem Ermolenką i Krzysztofem Mikutą 5:1 i wynik spotkania był przesądzony. Nim podano nazwiska zawodników w biegach nominowanych, znowu zaczęła się ulewa.

Pozostałe wyniki:

Kolejarz Rawicz – GKM Grudziądz 46:44,

Start Gniezno – Stal Rzeszów 50:40,

Wybrzeże Gdańsk – RKM Rybnik 56:34,

1. Gdańsk 9 14 +106

2. Rybnik 9 14 +54

3. Rzeszów 9 12 +103

4. Rawicz 9 8 -30

5. Gniezno 9 8 -5

6. Grudziądz 9 6 -77

7. Łódź 9 5 -62

8. Opole 9 5 -89

Ekstraliga: Atlas Wrocław – Unia Leszno 66:24, Polonia Bydgoszcz – Pergo Gorzów 46:43. Włókniarz Częstochowa – Polonia Piła i Zielona Góra – Apator Toruń przełożone. Tabela: 1. Atlas – 16, 2. Apator – 16, 3. Polonia P. – 12, 4. Polonia – 10, 5. Pergo – 9, 6. Włókniarz – 9, 7. Unia Leszno – 4, 8. ZKŻ – 4.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto