Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu gorzowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu gorzowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu gorzowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JASZCZ Mieczysław: pozycja 1 : 3,49% (1 116 głosów)
- SZYMCZYK Janusz Piotr: pozycja 2 : 3,49% (1 116 głosów)
- MUSIAŁ Ewa Maria: pozycja 3 : 3,49% (1 116 głosów)
- SYWULAK Piotr August: pozycja 4 : 3,49% (1 116 głosów)
- ANTONIK Edyta Monika: pozycja 5 : 3,49% (1 116 głosów)
- ROMASZKO Helena: pozycja 6 : 3,49% (1 116 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WICHLIŃSKA Anna Agnieszka: pozycja 1 : 3,34% (1 069 głosów)
- SOŁTYS Antoni Józef: pozycja 2 : 3,34% (1 069 głosów)
- DOMBEK Katarzyna Joanna: pozycja 3 : 3,34% (1 069 głosów)
- BOCZARSKI Edward: pozycja 4 : 3,34% (1 069 głosów)
- NAPIERAŁA Remigiusz Adam: pozycja 5 : 3,34% (1 069 głosów)
- DOBRZAŃSKA Anna: pozycja 6 : 3,34% (1 069 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KARMELITA Rafał Piotr: pozycja 1 : 5,54% (1 770 głosów)
- WOŁKOWSKA Alicja Joanna: pozycja 2 : 5,54% (1 770 głosów)
- DŁUBAŁA Marcin Piotr: pozycja 3 : 5,54% (1 770 głosów)
- TARAZEWICZ Sławomir Stefan: pozycja 4 : 5,54% (1 770 głosów)
- FRANCZUK Dorota Denisa: pozycja 5 : 5,54% (1 770 głosów)
- RYSZKANIEC Adriana: pozycja 6 : 5,54% (1 770 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI POWIAT:
- STUŁA Bożena Anna: pozycja 1 : 0,77% (247 głosów)
- BULICZAK Marcin: pozycja 2 : 0,77% (247 głosów)
- JAWIN Monika: pozycja 3 : 0,77% (247 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWY POWIAT:
- KAIL Andrzej: pozycja 1 : 3,91% (1 251 głosów)
- MENDELSKI Zygmunt: pozycja 2 : 3,91% (1 251 głosów)
- KLEPACKA Halina Antonina: pozycja 3 : 3,91% (1 251 głosów)
- SOBCZAK Ireneusz Bogusław: pozycja 4 : 3,91% (1 251 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Izabela: pozycja 5 : 3,91% (1 251 głosów)
- ŁAWOŃSKA Mirella Agnieszka: pozycja 6 : 3,91% (1 251 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gorzowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁOPATKA Paweł Karol: pozycja 1 : 2,83% (1 458 głosów)
- FAJFER Lubomir: pozycja 2 : 2,83% (1 458 głosów)
- JASIŃSKA Agnieszka: pozycja 3 : 2,83% (1 458 głosów)
- PANKIEWICZ Marzena Maria: pozycja 4 : 2,83% (1 458 głosów)
- KOT Józef: pozycja 5 : 2,83% (1 458 głosów)
- ŚNIAK Jolanta: pozycja 6 : 2,83% (1 458 głosów)
- WIĘCKOWSKI Andrzej: pozycja 7 : 2,83% (1 458 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HOŁUBOWSKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 1 : 2,06% (1 062 głosów)
- RACKIEWICZ Marek Robert: pozycja 2 : 2,06% (1 062 głosów)
- HŁADKI Czesław Mikołaj: pozycja 3 : 2,06% (1 062 głosów)
- CZERNIECKA Urszula Dorota: pozycja 4 : 2,06% (1 062 głosów)
- KIELEC-KRAWCZYŃSKA Dorota Maria: pozycja 5 : 2,06% (1 062 głosów)
- ŁAWNICZAK-KARBOWIAK Sylwia: pozycja 6 : 2,06% (1 062 głosów)
- PAKUŁA Zbigniew: pozycja 7 : 2,06% (1 062 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WOŚKOWIAK Adrian Tomasz: pozycja 1 : 2,7% (1 390 głosów)
- STARZYŃSKA Diana: pozycja 2 : 2,7% (1 390 głosów)
- SMYKLIŃSKI Piotr Krzysztof: pozycja 3 : 2,7% (1 390 głosów)
- GROBLICA Sylwia: pozycja 4 : 2,7% (1 390 głosów)
- PAWLIK Michał Marcin: pozycja 5 : 2,7% (1 390 głosów)
- PAWLAK Maria: pozycja 6 : 2,7% (1 390 głosów)
- KUDERSKI Andrzej: pozycja 7 : 2,7% (1 390 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI POWIAT:
- PAMPUCHOWICZ Beata: pozycja 1 : 2,23% (1 150 głosów)
- LIPIŃSKI Krzysztof: pozycja 2 : 2,23% (1 150 głosów)
- PIWKOWSKI Jacek: pozycja 3 : 2,23% (1 150 głosów)
- LITWINIUK Małgorzata Maria: pozycja 4 : 2,23% (1 150 głosów)
- ASZYJCZYK Alicja Maria: pozycja 5 : 2,23% (1 150 głosów)
- BŁAŻKÓW Jakub Łukasz: pozycja 6 : 2,23% (1 150 głosów)
- SIWIŃSKI Zenon Tomasz: pozycja 7 : 2,23% (1 150 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA GMINA DOBRY POWIAT:
- WYSOCZAŃSKI Tomasz: pozycja 1 : 2,21% (1 135 głosów)
- LEŚNIEWSKI Eugeniusz: pozycja 2 : 2,21% (1 135 głosów)
- BUJAK-BŁAUCIAK Magdalena: pozycja 3 : 2,21% (1 135 głosów)
- MIGDAŁ Ryszard: pozycja 4 : 2,21% (1 135 głosów)
- WAWRZYNIAK-KUBICZ Dorota Anna: pozycja 5 : 2,21% (1 135 głosów)
- BERA Izabela: pozycja 6 : 2,21% (1 135 głosów)
- MICHNIACKI Daniel: pozycja 7 : 2,21% (1 135 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- KURZAWSKI Eugeniusz: pozycja 1 : 1,78% (918 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Paweł Piotr: pozycja 2 : 1,78% (918 głosów)
- KUNITZ Agnieszka Maria: pozycja 3 : 1,78% (918 głosów)
- PISAREK Iwona Bogusława: pozycja 4 : 1,78% (918 głosów)
- PASICH Michał: pozycja 5 : 1,78% (918 głosów)
- FRONCZAK Agata: pozycja 6 : 1,78% (918 głosów)
- KARASIŃSKA Julita Arleta: pozycja 7 : 1,78% (918 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWY POWIAT:
- SIPIATOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 0,54% (279 głosów)
- KIELEC Jan Maciej: pozycja 2 : 0,54% (279 głosów)
- FLASZOWSKA-CHOWAŃSKA Małgorzata Anna: pozycja 3 : 0,54% (279 głosów)
- SIPIATOWSKA Weronika: pozycja 4 : 0,54% (279 głosów)
- LINKIEWICZ Dorota: pozycja 5 : 0,54% (279 głosów)
- MAZUR Rafał Jakub: pozycja 6 : 0,54% (279 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gorzowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FRASZCZYK Roman: pozycja 1 : 3,51% (1 635 głosów)
- SZAFRANIEC Jadwiga: pozycja 2 : 3,51% (1 635 głosów)
- KRÓLAK-BEDNARCZYK Małgorzata: pozycja 3 : 3,51% (1 635 głosów)
- HRYBACZ Jerzy Stanisław: pozycja 4 : 3,51% (1 635 głosów)
- MADALIŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 3,51% (1 635 głosów)
- JEWIAK Małgorzata Agata: pozycja 6 : 3,51% (1 635 głosów)
- KAŹMIERCZAK Jan: pozycja 7 : 3,51% (1 635 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DUSIŃSKA Agata: pozycja 1 : 1,9% (884 głosów)
- SZYKUŁA Maciej Wawrzyniec: pozycja 2 : 1,9% (884 głosów)
- MOŻDŻEŃ Artur: pozycja 3 : 1,9% (884 głosów)
- TYSZER Andrzej: pozycja 4 : 1,9% (884 głosów)
- WOJTKOWIAK Magda Agnieszka: pozycja 5 : 1,9% (884 głosów)
- GAJDA Leszek Józef: pozycja 6 : 1,9% (884 głosów)
- RYBARCZYK Klaudia Magdalena: pozycja 7 : 1,9% (884 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LEWANDOWICZ Jarosław Piotr: pozycja 1 : 3,39% (1 577 głosów)
- HARASIMOWICZ Magdalena Anna: pozycja 2 : 3,39% (1 577 głosów)
- OPAS Andrzej: pozycja 3 : 3,39% (1 577 głosów)
- CHORĄŻYCZEWSKA Katarzyna: pozycja 4 : 3,39% (1 577 głosów)
- IWAN Krzysztof: pozycja 5 : 3,39% (1 577 głosów)
- ZIOMKOWSKA Agata Barbara: pozycja 6 : 3,39% (1 577 głosów)
- KOCHMAŃSKI Henryk: pozycja 7 : 3,39% (1 577 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI POWIAT:
- PAWLAK Ewa Barbara: pozycja 1 : 1,71% (796 głosów)
- FORSTNER Sebastian Dawid: pozycja 2 : 1,71% (796 głosów)
- REMBAS Marek Grzegorz: pozycja 3 : 1,71% (796 głosów)
- LEWANDOWSKA-GRADOWSKA Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,71% (796 głosów)
- ŻYLEWICZ Edyta: pozycja 5 : 1,71% (796 głosów)
- TUREK Dariusz Stanisław: pozycja 6 : 1,71% (796 głosów)
- MARZEC Karolina: pozycja 7 : 1,71% (796 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA GMINA DOBRY POWIAT:
- HAJDUK Jarosław Ryszard: pozycja 1 : 0,99% (460 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Hieronim: pozycja 2 : 0,99% (460 głosów)
- SKOWROŃSKA Małgorzata Janina: pozycja 3 : 0,99% (460 głosów)
- HORODECKA Alina: pozycja 4 : 0,99% (460 głosów)
- DZIADOSZ Józefa Elżbieta: pozycja 5 : 0,99% (460 głosów)
- DOBRZAŃSKI Andrzej Stanisław: pozycja 6 : 0,99% (460 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- JEDYNAK Waldemar: pozycja 1 : 2,77% (1 290 głosów)
- KOPER Tadeusz Michał: pozycja 2 : 2,77% (1 290 głosów)
- MIECZKOWSKI Marcin Arkadiusz: pozycja 3 : 2,77% (1 290 głosów)
- JURKIEWICZ Ewelina: pozycja 4 : 2,77% (1 290 głosów)
- TUŻNIK Alicja: pozycja 5 : 2,77% (1 290 głosów)
- GALANT-LASKOWIEC Małgorzata Ewa: pozycja 6 : 2,77% (1 290 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWY POWIAT:
- BIRECKI Andrzej: pozycja 1 : 0,55% (254 głosów)
- TRACZYK Maria Bożena: pozycja 2 : 0,55% (254 głosów)
- NOWICKI Wojciech Piotr: pozycja 3 : 0,55% (254 głosów)
- SZAŁKIEWICZ Izabela: pozycja 4 : 0,55% (254 głosów)
- MUCHARZEWSKA Silwija: pozycja 5 : 0,55% (254 głosów)
- EJSMUNT Marceli Daniel: pozycja 6 : 0,55% (254 głosów)
- STERNIK Andrzej: pozycja 7 : 0,55% (254 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gorzowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZIELEŃSKI Karol: pozycja 1 : 2,17% (1 099 głosów)
- ŁOTOCZKO Grzegorz: pozycja 2 : 2,17% (1 099 głosów)
- MILICZ Ewa: pozycja 3 : 2,17% (1 099 głosów)
- PIKUŁA Iwona: pozycja 4 : 2,17% (1 099 głosów)
- KACZANOWSKI Andrzej: pozycja 5 : 2,17% (1 099 głosów)
- CHMIELEWSKA Grażyna: pozycja 6 : 2,17% (1 099 głosów)
- KOCHMAŃSKI Łukasz: pozycja 7 : 2,17% (1 099 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RZECZYCKA-WIĘCKOWSKA Magdalena Bożena: pozycja 1 : 1,6% (812 głosów)
- ZATYLNY Przemysław: pozycja 2 : 1,6% (812 głosów)
- ŁABUDA Szymon: pozycja 3 : 1,6% (812 głosów)
- SZURKO Przemysław Jan: pozycja 4 : 1,6% (812 głosów)
- MOŁODCIAK Karolina: pozycja 5 : 1,6% (812 głosów)
- GÓRA Magdalena Anna: pozycja 6 : 1,6% (812 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŚPIEWANEK Mariusz Stanisław: pozycja 1 : 5,57% (2 820 głosów)
- LEGAN Andrzej: pozycja 2 : 5,57% (2 820 głosów)
- DOBRZYŃSKA Sylwia Anna: pozycja 3 : 5,57% (2 820 głosów)
- BIAŁOWĄS Magdalena Maria: pozycja 4 : 5,57% (2 820 głosów)
- DOROŻKO Monika: pozycja 5 : 5,57% (2 820 głosów)
- GÓRSKI Andrzej: pozycja 6 : 5,57% (2 820 głosów)
- CIERACH Paweł Andrzej: pozycja 7 : 5,57% (2 820 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA GMINA DOBRY POWIAT:
- RUSAKIEWICZ Waldemar: pozycja 1 : 0,58% (295 głosów)
- WOŁOSEWICZ-KAMENIUK Justyna Anna: pozycja 2 : 0,58% (295 głosów)
- MAŁYSZKO Marcin: pozycja 3 : 0,58% (295 głosów)
- CIĄGLEWICZ Marzena Maria: pozycja 4 : 0,58% (295 głosów)
- STELTMANN Bartosz Karol: pozycja 5 : 0,58% (295 głosów)
- MOLSKA Małgorzata Dorota: pozycja 6 : 0,58% (295 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- ZAPYTOWSKI Grzegorz: pozycja 1 : 2,72% (1 377 głosów)
- SZYMCZAK Andrzej Marek: pozycja 2 : 2,72% (1 377 głosów)
- SUPIŃSKI Łukasz: pozycja 3 : 2,72% (1 377 głosów)
- WOŁOSZCZUK Małgorzata Krystyna: pozycja 4 : 2,72% (1 377 głosów)
- BRANICKI Michał Zbigniew: pozycja 5 : 2,72% (1 377 głosów)
- ŻOŁĄDZIEJEWSKA Dorota Maria: pozycja 6 : 2,72% (1 377 głosów)
- PIOTRZKIEWICZ Justyna: pozycja 7 : 2,72% (1 377 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWY POWIAT:
- LUDNIEWSKA Małgorzata: pozycja 1 : 1,96% (991 głosów)
- DAWIDOWICZ Mirosław Mieczysław: pozycja 2 : 1,96% (991 głosów)
- WITCZAK Arkadiusz: pozycja 3 : 1,96% (991 głosów)
- HAŚCIŁO Zbigniew Andrzej: pozycja 4 : 1,96% (991 głosów)
- ŁAPIŃSKA Anna: pozycja 5 : 1,96% (991 głosów)
- STASIK Urszula: pozycja 6 : 1,96% (991 głosów)
- KUBERA Paweł: pozycja 7 : 1,96% (991 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?